بانوان با ورود در هر زمینه ای پیروزی های بزرگی كسب می كنند

تهران - ایرنا - معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، گفت: بانوان با ورود در هر زمینه ای، موفقیت ها و پیروزی های بزرگی را كسب می كنند و امیدواریم در بحث فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز با همكاری بخش های مختلف شاهد پیشرفت های آنان باشیم.

معصومه ابتكار روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا خاطرنشان كرد: معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری تمام توان خود را برای توان افزایی و توانمندسازی زنان در بخش های مختلف به كار گرفته است و در بخش فناوری اطلاعات برای توان افزایی بانوان برنامه هایی دارد.
ابتكار در همین راستا از برگزاری اجلاس بین المللی زنان در حوزه فناوری اطلاعات «آی تی» و فناوری اطلاعات و ارتباطات «آی سی تی» با تمركز بر موضوع تجارت الكترونیك در سال 97 خبر داد و گفت: مسئولان اجرایی كشور در برگزاری این اجلاس بین المللی همكاری خواهند داشت.
وی در خصوص برگزاری این همایش توضیح داد: این اجلاس بین المللی قرار است روز هفتم مردادماه امسال با همكاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سطح بین المللی برگزار شود كه هدف اصلی آن توان افزایی زنان در حوزه های فناوری اطلاعات است.
وی اظهار داشت: از آنجا كه زنان ایرانی در بخش های مختلف اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی در سال های اخیر پیشرفت های خوبی داشته اند، آموزش مهارت های متنوع در قالب اینگونه همایش ها نیز می تواند در راستای توانمندسازی بیشتر آنها بسیار كارساز و تاثیرگذار باشد.
به گزارش ایرنا، سودابه رادفر، مشاور امور بانوان و خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز پیش تر گفته بود كه سند راهبردی زنان در وزارت ارتباطات به منظور توان افزایی بانوان در بخش فناوری و اطلاعات تدوین شده است كه یكی از شاخصه های آن توسعه پایدار و متوازن است تا بانوان بتوانند به توانمندی های لازم برسند.
وی خاطرنشان كرد: بیشتر هدف امور بانوان و خانواده وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، توان افزایی زنان شهری و روستایی در حوزه فناوری اطلاعات است كه به همین منظور طرح ملی توان افزایی زنان با محور آی سی تی در 50 نقطه كشور آغاز شده است و قرار است امسال نیز این طرح در ٢٧٠ نقطه كشور اجرایی شود.
بر اساس آمار وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حال حاضر ٧٢ درصد بانوان از تلفن همراه استفاده می كنند و ٤٨ درصد از كاربران اینترنت نیز بانوان هستند.
اجتمام ** 7268**1834** 1776