دهلی نو از شركت های جهانی خواست در هند هواپیما تولید كنند

دهلی نو - ایرنا - سورش پرابو وزیر حمل ونقل هوایی هند اعلام كرد كه دهلی نو از شركت های خارجی خواسته تا قطعات وحتی كل هواپیما را در هند تولید كنند.

به گزارش ایرنا از روزنامه روز دوشنبه 'اكونومیك تایمز'، پرابو در چند پیام توییتری از شركت های هواپیما سازی مانند ایرباس وبوئینگ برای مشاركت در طرح دولت این كشور تحت عنوان 'در هند بسازید' دعوت كرد.
وی گفت:بازار در حال گسترش صنعت هوایی و همچنین اقتصاد رو به رشد هند به بیش از یك هزار هواپیمای مسافربری و تعداد زیادی هواپیمای ترابری احتیاج دارد.
شركت های هوایی هند مانند جت ایرویز، اسپایس جت و ایر اشیا در ماه مارس سال جاری (اسفند سال گذشته) اعلام كردند كه قصد دارند به منظور افزایش سهم خود در یكی از سریع ترین بازار های در حال رشد هوایی جهان، جت های جدیدی را به ناوگان هواپیمایی خود اضافه كنند.
شورای بین المللی حمل و نقل هوایی در گزارشی اعلام كرد ترافیك مسافربری هوایی هند در ماه ژانویه سال جاری یك افزایش 17.9 درصدی را از خود نشان داد.
شركت بوئینگ در مرداد ماه سال گذشته گفت انتظار دارد شركت های هوایی هند 2 هزار و 100فروند هواپیمای جدید به ارزش 290 میلیارد دلار خریداری كنند.
شركت های هوایی اقتصادی هند بیش از 60 درصد از پرواز های این كشور را انجام می دهند.
هند در دو سال گذشته شاهد رشد چشمگیر صنعت حمل و نقل هوایی خود بوده است.
فرودگاه بین المللی«ایندیرا گاندی » دهلی نو، هم اكنون با ظرفیت پذیرش 40 میلیون مسافر در سال یكی از بزرگترین فرودگاههای جنوب آسیاست.
فرودگاه بین المللی دهلی نو نیز در سال 2015 بعنوان بیست و ششمین فرودگاه شلوغ در جهان از نظر ترافیك مسافران شناخته شده است.
راه آهن و حمل ونقل هوایی در هند بیشترین تعداد مسافر را جابجا می كند.
هند براساس طرح 'ساخت هند' خود قصد دارد وابستگی این كشور را به واردات كالاهای مختلف خارجی كاهش داده و این كشور را به یك مركز تولید در جهان تبدیل كند.
آساق**267**1424*1590