وزیر ارشاد: اندیشه‌های امام راحل با تئاتر گسترش یابد

تهران- ایرنا- وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: ارزش های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام راحل (ره) می تواند با تئاتر گسترش یابد.

سیدعباس صالحی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا با بیان اینكه هنر می تواند زمینه ای برای گسترش موضوعاتی در فضای اجتماعی جامعه فراهم كند، تصریح كرد: هنر، توانایی ایجاد فرصت برای گسترش مباحث مهم در جامعه را دارد و هنرهای نمایشی بیش از هر هنر دیگری می تواند این مسیر را هموار كند.
وی با بیان اینكه تئاتر، گفتار و هنر ارتباطات را توامان در خود جای داده است، خاطرنشان كرد: هنرهای نمایشی می تواند با ایجاد فرصت هایی در جامعه، ارزش های انقلاب اسلامی و اندیشه های امام خمینی (ره) را گسترش دهد.
صالحی، تئاتر را تركیب گفت و گو و هنر دانست و اظهار داشت: از این طریق می توانیم آن چیزی كه در انقلاب اسلامی اتفاق افتاد را به نسل امروز و آینده منتقل و زمینه ماندگاری اندیشه های بنیانگذار انقلاب را فراهم كنیم.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: با برگزاری همایش ها و جشنواره هایی براساس اندیشه های امام راحل (ره) همانند تئاتر مردمی خرداد می توانیم به این روند كمك كنیم و امیدوارم این رویدادها هر سال بهتر از سالهای گذشته برگزار شود.
طی سال های اخیر در نیمه خردادماه همزمان با ارتحال بنیانگذار انقلاب اسلامی و قیام خونین 15 خرداد در مرقد امام خمینی (ره) و محوطه های مراكز فرهنگی شهر تهران نمایش های مختلف از جمله پرده خوانی و تئاتر خیابانی با موضوع ارزش ها و اندیشه های انقلاب اسلامی اجرا می شود.
تعزیه نیز یكی از هنرهای نمایشی سنتی است كه توانسته پس از هزاران سال قیام امام حسین (ع) را در عرصه هنر، ماندگار نگه دارد و تئاترهای امروز نیز می تواند با نمایشنامه و اجرای مناسب طبق گفته امام خمینی (ره) انقلاب اسلامی را به جهان صادر كند.
فراهنگ ** 7561 **1055