۱۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۴
کد خبر 82934210
۰ نفر
مراسم احیای شب اول قدر در سراسر كشور برگزار شد

تهران - ایرنا - مراسم احیای شب نوزدهم ماه مبارك رمضان، شب ضربت خوردن مولای متقیان امام علی (ع) و اولین شب از لیالی قدر در مساجد، حسینیه‌ها و مكان‌های مذهبی و زیارتی سراسر كشور برگزار شد.

به گزارش ایرنا، مردم از سراسر كشور با احیای شبی كه بنا به روایات رسیده از امامان معصوم (ع) فضیلتش از هزار ماه بیشتر است، ندای العفو سر دادند.
در این آئین معنوی و روحانی كه با حضوری گسترده برگزار شد، دعاهای افتتاح، جوشن كبیر و ذكر استغفار قرائت و قرآن به سر گرفته شد.
در مشهد پایتخت معنوی ایران طنین «الغوث، الغوث» هزاران زائر و مجاور حرم مطهر ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) در یكی از زیباترین شب‌های سال به آسمان برخاست.
مردم شهر مقدس قم نیز در حرم مطهر دخت موسی بن جعفر (ع) حضرت فاطمه معصومه (س)، مسجد مقدس جمكران و دیگر مكان های مذهبی و زیارتی گرد هم آمده و تا هنگام سحر با قرائت قرآن و دعای جوشن كبیر، اسماء اعظم الهی را زمزمه كردند.
در تهران نیز این مراسم با حضور عموم مردم و اعضای بیت شریف امام خمینی (ره) در حرم مطهر ایشان برگزار شد.
حرم حضرت شاهچراغ (ع) در شیراز و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم الحسنی (ع) در ری نیز میزبان زائران و ارادتمندان خاندان نبوت علیهم السلام در شب نوزدهم ماه مبارك رمضان بود.
از جمله ویژگی‌های شب قدر نزول یكباره قرآن در آن بر پیامبر اسلام است. در این شب همچنین امور یك سال اعم از زندگی، مرگ، رزق، سعادت و شقاوت بندگان تقدیر و گناهان بخشوده می‌شود.
این شب بنا به آیات قرآن كریم، یكی از شب‌های ماه مبارك رمضان است. مومنان به همین جهت با استناد به روایات، هر سه شب نوزدهم، بیست و یكم و بیست و سوم این ماه را كه گمان می رود یكی از آن‌ها شب قدر باشد، با برگزاری مراسم خاص مذهبی دنبال می كنند.
شبس ** 9386 **1917