توسعه زیرساخت های آموزشی و تربیتی رسالت آموزش و پرورش است

مراغه - ایرنا - فرماندار مراغه با اشاره به لزوم رفع دغدغه های آموزشی و فرهنگی جامعه گفت: توسعه زیرساخت های آموزشی و تربیتی رسالت آموزش و پرورش بوده و باید در این راستا تلاش شود.

به گزارش ایرنا، حمید شكری روز یكشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش مراغه افزود: عدم بخشی نگری و توجه به مصالح و منافع مردم باید از جمله راهبردهای اساسی در توسعه هرچه بیشتر بخش آموزش و پرورش باشد.
وی ادامه داد: در این راستا، مدیران و معلمان نقش مهمی در رسیدن به جایگاه واقعی این شهرستان در زمینه های علمی و فرهنگی ایفا می كنند و از این رو تربیت معلمان نیز از اهداف عالی آموزش و پرورش است.
وی با اشاره به جایگاه شورای آموزش و پرورش در توسعه آموزشی اضافه كرد: رسیدن به رشد علمی و فرهنگی نیازمند برنامه ریزی همه جانبه بوده و در این راستا این شورا نقش مهمی در تحقق این امر خواهد داشت.
شكری با تاكید بر حمایت از توسعه فضاهای آموزشی در این شهرستان گفت: ساخت و سازها و نیز ایجاد درآمد پایدار برای برخی از مدارس از محل فضاهای مازاد آموزشی، گام مهمی در رسیدن به اهداف آموزشی و تامین برخی كاستی ها در این بخش است.
وی افزود: برگزاری جشنواره خیران مدرسه ساز به میزبانی مراغه فرصتی مناسبی برای بهره گیری از ظرفیت خیران برای توسعه فضاهای آموزشی و نیز معرفی ظرفیت های این شهرستان برای سرمایه گذاری خواهد بود.
مدیر آموزرش و پرورش مراغه نیز در این جلسه گفت: در راستای توسعه و رفع كمبودها در زمینه فضاهای آموزشی، هم اكنون در شهرك های اقماری به زمین های مناسب با كاربری آموزشی نیاز است.
جلیل اسلامی افزود: هم اكنون در پنج شهرك اقماری كه حدود 10 هزار دانش آموز دارد، كمبود فضای آموزشی بیش از پیش احساس می شود و این در حالی است كه خیران مدرسه ساز آمادگی خود را برای ساخت و احداث مدارس در این مناطق اعلام كرده اند.
وی ادامه داد: توسعه فضاهای آموزشی، فرهنگی، ورزشی و نیز تجاری سازی فضاهای مازاد آموزشی نیازمند مساعدت، همكاری و همراهی دستگاه های اجرایی و خدمات رسان شهری دارد.
وی همچنین از تخصیص 10 میلیارد ریال اعتبار برای تكمیل استخر فرهنگیان شهرستان خبرداد و گفت: ساختمان جدید هنرستان كشاورزی نیز با 70 درصد پیشرفت و 40 میلیارد ریال در حال ساخت است.
وی با انتقاد از عدم همكاری مسئولان یكی از شهرهای همجوار در راستای حل مشكل مزرعه هنرستان كشاورزی گفت: اختلافات ارضی موجب به وجود آمدن مشكلاتی برای هنرجویان این هنرستان به عنوان یكی از هنرستان های مهم شمالغرب كشور شده است.
وی با اشاره به برگزاری جشنواره خیران مدرسه ساز آذربایجان شرقی در مراغه نیز افزود: این جشنواره ششم تیر امسال با حضور 600 نفر از خیران استان به میزبانی این شهرستان برگزار می شود.
اسلامی همچنین از افزایش 10 درصدی شهریه مدارس هیات امنایی این شهرستان در سال تحصیلی جدید خبرداد و اضافه كرد: 10 درصد از شهریه های دریافتی در این مدارس صرف توسعه مدارس محروم و حاشیه شهری می شود.
بیش از 46 هزار دانش آموز و سه هزار كادر فرهنگی در 550 مدرسه دولتی و غیر دولتی مراغه در حال تحصیل و تدریس هستند.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعیت در 127 كیلومتری تبریز، مركز آذربایجان شرقی واقع است.
3077/7487