شنا در آبگیرها ، سدها و بندهای انحرافی استان فارس ممنوع است

شیراز - ایرنا - مدیر روابط عمومی شركت آب منطقه ای استان فارس نسبت به خطر غرق شدگی در آبگیرها ، سدها و بندهای انحرافی استان فارس هشدار داد و اعلام كرد : ورود به این مناطق و شنا كردن در مخازن سدها و بندهای انحرافی و تاسیسات آبی ممنوع وخطرناك است.

محمد رضا ارجمند یكشنبه به خبرنگار ایرنا گفت : غرق شدگی برای شناگران در سدها و آبگیرهای موجود در اطراف شهرها و روستاها یك تهدید جدی است و بهتر است افراد هشدارها را جدی بگیرند و نسبت به تجربیات تلخ و ناگوار رخ داده در این مكان ها، بی توجه نباشند.
مدیر روابط عمومی شركت آب منطقه‌ ای فارس گفت : با توجه به اینكه دریاچه سدهای ملاصدرا، درودزن، سیوند، سلمان فارسی، تنگاب فیروزآباد، رودبال، خسویه، چشمه عاشق، تعدادی از بندهای انحرافی، طرح های تغذیه مصنوعی و آبگیرها از حجم قابل ملاحظه ای آب برخوردار هستند، افراد زیادی به خاطر علاقه مندی به شنا در این مكانها قربانی شرایطی شده‌اند كه تصور آن را هم نمی كردند.
ارجمند گفت: فقدان آگاهی از شرایط حاكم بر مخازن این تاسیسات، حتی شناگران ماهر را به كام مرگ كشانده است.
ارجمند گفت : افراد باید به این موضوع مهم توجه داشته باشند كه رودخانه ها، سدها و آبگیرها محل مناسبی برای شنا نیستند و بهتر است برای آب تنی و تفریح از استخرهای عمومی كه دارای منجی غریق هستند استفاده كنند.
مدیر روابط عمومی شركت آب منطقه ای استان فارس ادامه داد: برخی افراد به ویژه نوجوانان و جوانان با شروع فصل گرما به منظور آب تنی به سدها و آبگیرهای اطراف شهرها و روستاها می روند كه متاسفانه این كار در بیشتر مواقع به بهای از دست دادن جان و داغدار شدن خانواده و ناراحتی اطرافیان می شود.
وی بیان كرد:احداث سدها و تاسیسات آبی در بستر طبیعی و كوهها و ارتفاعات منشعب از آنها صورت می پذیرد و با جمع شدن آب در پشت آنها، پستی و بلندیهای طبیعی نمایان نیستن.
ارجمند افزود: با عنایت به فصل گرما و تمایل افراد به شنا و خطر غرق شدگی در محدوده این تأسیسات، این شركت از مردم استان تقاضا دارد ضمن توجه به ممنوعیت ورود به ابنیه های مربوط به آب از ورود و شنا كردن در دریاچه سدها، تاسیسات ذكر شده و كانالهای آبیاری و زهكشی جدا خودداری كنند،عواقب ناشی ازعدم توجه به ممنوعیت شنا در تاسیسات آبی استان به عهده فرد خاطی است.
6113 /1876