ياد امام راحل در آستارا با برنامه هاي مختلف گرامي داشته شد

آستارا - ايرنا - آئين گراميداشت سالگرد ارتحال امام خميني (ره) توسط دانشجويان، مسابقه كتبي از وصيت نامه الهي سياسي امام راحل توسط هنرمندان اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و برنامه با روح الله در ماه خدا در كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام علي مبشري استاد حوزه علميه آستارا روز شنبه در آئين گراميداشت سالگرد ارتحال امام (ره) در مركز آموزش علمي كاربردي اين شهرستان گفت: انديشه هاي امام راحل برگرفته از آموزه هاي اسلامي است و بايد بيش از پيش در بين مردم بويژه نسل جوان ترويج شود.
وي پيروزي و مقاومت ايران در دفاع مقدس را حاصل ايمان راسخ مردم به معمار كبير انقلاب دانست و گفت: با گذشت 29 سال از رحلت امام (ره)، اعتقاد و ايمان ملت ايران به انديشه هاي او بيشتر شده است.
شعرخواني توسط شيما مولايي فرد از شاعران جوان آستارا با موضوع امام و انقلاب اسلامي از بخش هاي ديگر اين آئين بود.
حدود هفت هزار دانشجو در دانشگاه هاي آزاد اسلامي، پيام نور، علمي كاربردي، سما و استاد شهريار شهرستان آستارا تحصيل مي كنند.

**مسابقه فرهنگي وصيتنامه امام (ره) در آستارا برگزار شد
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا روز شنبه در حاشيه تجليل از برگزيدگان اين مسابقه در اين اداره به خبرنگار ايرنا گفت: در اين مسابقه مكتوب، 15سئوال تستي از وصيتنامه امام راحل طرح و در هفته نخست خرداد بين انجمن هاي هنري و كانون قرآن و عترت توزيع شده بود.
شاپور تشريني افزود: 200 نفر با ارائه پاسخ در اين مسابقه شركت كردند و ار بين پاسخ هاي صحيح، به قيد قرعه به سه نفر جوايزي اهدا شد.
وي اظهار كرد: انديشه هاي امام امت بايد در قالب برنامه هاي ابتكاري از جمله نشست هاي علمي، همايش ها، نمايشگاه هاي كتاب و مسابقات فرهنگي ترويج داده شود.
400 هنرمند در هفت انجمن هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي آستارا فعاليت مي كنند.

** روح الله در ماه خدا گرامي داشته شد
مسئول كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آستارا روز شنبه در حاشيه اين برنامه در كانون به خبرنگار ايرنا گفت: در برنامه گراميداشت سالگرد ارتحال امام (ره) و قيام خونين 15 خرداد، بيش از 20 عنوان كتاب‌ نظير گل‌هاي باغ خاطره، در طلوع آزادي، امام آمد، نماز سبز و نيمكت‌هاي پاييزي توسط مربيان به جمعي از كودكان و نوجوانان آستارا معرفي شد.
صابر فرضي زاد اظهار كرد: مربيان كانون با قصه‌گويي و معرفي شخصيت، زندگي امام (ره) و قيام 15 خرداد را براي اعضاي كانون بازگو كردند.
وي افزود: در برنامه روح الله در ماه خدا، نمايشگاه عكس سلامي بر آفتاب نيز با 20 تابلوي عكس از قيام امام (ره) و مردم ايران در انقلاب اسلامي بر پا شد.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع است و حدود سه هزار و 500 نفر در دو كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان آن عضو هستند.
7105 / 7124/2007