۱۲ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۳۳
کد خبر: 82933080
۰ نفر
شب شعر علوی در باكو برگزار شد

باكو- ایرنا- رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران به مناسبت شهادت حضرت علی (ع) شب شعری با عنوان 'شب شعر علوی' در باكو برگزار كرد.

به گزارش عصر شنبه ایرنا، در این شب شعر اصغر فارسی رایزن فرهنگی سفارت كشورمان در باكو، جمعی از شاعران و مداحان اهل بیت عصمت و طهارت و نخبگان فرهنگی و ادبی جمهوری آذربایجان حضور داشتند.
فارسی در این محفل ادبی به برخی ویژگی های اخلاقی حضرت (علی) اشاره كرد و ادامه داد: تبیین گفتار و رفتار و فضیلت های بی نظیر اهل بیت (ع) با زبان شعر در واقع تلاش مقدس برای شناساندن برگزیدگان خدای متعال است.
وی به مقام بهشتی شاعران اهل بیت (ع) اشاره كرد و توضیح داد: شاعران اهل بیت با معرفی آموزه های انسان ساز خاندان عصمت و طهارت به جهانیان در واقع به تحقق اهداف الهی كمك می كنند.
رایزن فرهنگی ایران در باكو زبان هنر را ماندگار عنوان كرد و ادامه داد: معرفی سیره معصومان با زبان شعر و هنر موجب تقویت باورهای مذهبی و گسترش ارزش های پایدار می شود.
وی یادآورشد كه دقت در رفتار و گفتار معصومان درباره شاعر اهل بیت، نشان می دهد كه این شعرا با الهام از روح القدس جبرئیل امین شعر می سرایند و به كارگیری طبع شعر در توصیف اهل بیت راه رستگاری و ورود به بهشت است.
همچنین شاعران و مداحان اهل بیت (ع) در این مراسم به سرودن شعر و مدیحه سرایی پرداختند.
شبد**خاورم ** 337* 1579 **1010