رحلت امام(ره) تلخ ترين روز تاريخ انقلاب اسلامي است

قم – ايرنا – استاندار قم با صدور پيامي به مناسبت سالروز ارتحال معمار كبيرانقلاب حضرت امام خميني(ره) آورده است: 14 خرداد تداعي گر غمي بزرگ و يكي از تلخ ترين روزهاي تاريخ انقلاب اسلامي است.

در پيام سيد مهدي صادقي كه نسخه اي از آن روز شنبه در اختيار ايرنا قرار گرفت، آورده است: 29 سال پيش در چنين روزي مردي بزرگ از تبار انبياء و اولياء الهي، ديده از جهان فرو بست و با وداع غم انگيز خود، ملتي را سوگوار كرد. رهبري فرهيخته و شجاع كه با اراده پولادين ريشه در ايمان و اتكاي به خداوند و با همراهي و پشتيباني ملت، گام در مسير حق طلبي و عدالت خواهي و مبارزه با ظلم و ستم نهاد و بنيان گذار انقلابي عظيم و تحول ساز گرديد.
اين پيام حاكيست: ثمره سال ها مجاهدت و تلاش آن مجاهد نستوه، انقلاب اسلامي و نظام مقدسي است كه امروز به عنوان ميراث‌ جاودان آن امام بزرگوار و تحت فرامين رهبر معظم انقلاب اسلامي همچنان استوار و پابرجابوده و عزت، اقتدار ، سرفرازي و بالندگي را براي كشور و ملت به ارمغان آورده است.
استاندار قم درادامه پيام خود آورده است: درآستانه بيست و نهمين سالگرد ارتحال ملكوتي امام راحل و عظيم الشأن وپنجاه و پنجمين سالگرد يوم الله 15 خرداد كه ماندگارترين و سرنوشت سازترين حركت مردمي تاريخ معاصر در دفاع از استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي و به پيشتازي مردم انقلابي قم شكل گرفت، ياد و خاطره آن امام فقيد سفر كرده و شهداي انقلاب اسلامي و خالقان حماسه بزرگ 15 خرداد را گرامي داشته و اميدوارم با تأسي به راه امام و شهداي گرانقدر و حول محور وحدت و همدلي، بيش از پيش در مسير حفظ و صيانت از نعمت ارزشمند انقلاب اسلامي و اعتلاي اين نظام مقدس و سرافرازي ايران اسلامي تلاش نماييم.
15 خرداد ماه 1342 سرآغاز نهضت اسلامي به رهبري امام خميني (ره) است كه در جريان اين رويداد مهم تاريخي شمار زيادي از مردم، روحانيان و طلبه ها به دست عمال رژيم پهلوي به شهادت رسيدند.
7404/ 6133/