اجراي 12 طرح بوم گردي در بخش مركزي آستارا تصويب شد

آستارا - ايرنا - بخشدار مركزي آستارا گفت: اجراي 12 طرح بوم گردي به منظور توسعه گردشگري و درآمدزايي از آن در روستاهاي اين بخش، در كارگروه مربوطه تصويب شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، بابك باستاني روز شنبه در نشست با دهياران در بخشداري مركزي آستارا افزود: روستاهاي اين شهرستان قابليت اجراي طرح هاي بوم گردي را دارند و خانه هاي بوم گردي با حداكثر 150 متر مربع مساحت، در اراضي داخل طرح هادي با كاربري مسكوني يا گردشگري ساخته مي شود.
وي اظهار كرد: سقف تسهيلات بانكي هر واحد بوم گردي يك ميليارد و 500 ميليون ريال با نرخ سود 6 درصد است و دولت براي حمايت از اين طرح، به هزينه صدور پروانه و نظام مهندسي تخفيف قائل شده است.
وي بيان كرد: متقاضيان داراي زمين در محدوده طرح هاي هادي با مراجعه به دهياري ها، با استفاده از مصالح سنتي به ساخت خانه هاي بوم گردي اقدام كنند.
باستاني ادامه داد: بخش مركزي آستارا 33 روستا و 17 هزار نفر جمعيت دارد و فعاليت اقامتگاه هاي بوم گردي، سبب آشنايي بيشتر گردشگران با فرهنگ اصيل و آئين هاي روستايي و درآمدزايي براي روستائيان خواهد شد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در 2 بخش و 62 روستا در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030