۱۲ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۱۳
کد خبر: 82932314
۰ نفر
داعش زنان و كودكان ايزدي را بازداشت كرده است

دمشق - ايرنا - 'حسين علي خانصوري' فعال اجتماعي عراقي امروز (شنبه) فاش كرد كه گروه تروريستي 'داعش'، تعدادي زيادي از زنان و كودكان ايزدي را در زندان هاي زيرزميني در سوريه بازداشت كرده است.

روزنامه 'الوطن' چاپ دمشق به نقل از خانصوري افزود: داعش در مناطق 'سوسة'، 'هجين'، 'شعفة' و 'باغوز' در استان 'ديرالزور' سوريه و همچنين در منطقه 'دشيشه' در نزديكي مرزهاي اين كشور با عراق بيش از 2 هزار زن و كودك ايزدي از اهالي 'سنجار' عراق را بازداشت كرده است.
وي توضيح داد: فقط در منطقه دشيشه بيش از 300 كودك، دختر و جوان ايزدي بسر مي برند كه داعش در هنگام قتل عام ايزديها در اوايل اوت سال 2014 آنها را ربوده است.
وي اضافه كرد: مناطق ياد شده به ويژه دشيشه و هجين در معرض بمباران ائتلاف بين المللي به رهبري آمريكا به ويژه جنگنده هاي فرانسوي قرار دارد.
بر اساس اين گزارش، گروه تروريستي داعش زنان و كودكان ربوده شده ايزدي را كه تعدادشان سه هزار و 158 نفر برآورد شده را در بازارهاي برده فروشان در مناطق تحت اشغال خود در سوريه به فروش مي رساند.
گروه تروريستي داعش در سوم اوت 2014 ( يكشنبه 12 مرداد 93 ) به بخش سنجار و روستاهاي غرب موصل مركز استان 'نينوا' در شمال عراق يورش برد و مردان و جوانان ايزدي را قتل عام كرد. اين گروه تروريستي زنان، دختران و كودكان ايزدي را به عنوان 'برده و غنيمت' در ازاي دريافت مبالغ هنگفتي به فروش مي رساند.
با وجود تصرف مناطق اشغالي توسط تروريستهاي داعش در عراق، اما اين گروه تعداد زيادي از زنان و كودكان ايزدي را به مناطق اشغالي در سوريه منتقل كرده است .
خاورم ** 1487 **8005**1651

سرخط اخبار جهان