۱۲ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۷:۵۴
کد خبر: 82932142
۰ نفر
اشتغال در ارگ جدید بم افزایش یافت

كرمان - ایرنا- فرماندار بم گفت :میزان اشتغال در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید این شهرستان طی چهارسال گذشته از 2هزار 800نفر به 10هزار و 500نفر رسید .

هادی شهسوار پور صبح شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در سایه رویكرد توسعه‌ گرایانه ای كه از ابتدای دولت یازدهم در جای جای استان كرمان ایجاد شده این میزان فرصت جدید شغلی در منطقه ویژه اقتصادی بم ایجاد شده است .
وی افزود: رشد اشتغال و نیز توسعه صادرات غیر نفتی از جمله خرمای بم با صادرات بیش از 42 هزار تن در سال بیش از پیش به رونق اقتصادی و بالا رفتن ضریب امنیتی منطقه كمك كرده است.
شهسوارپور ادامه داد: با پیگیری های تیم مدیریت اقتصادی استان كرمان اقدامات زیادی از جمله انعقاد 60 تفاهم‌نامه با اعتباری بالغ بر 730میلیارد تومان و اشتغالزایی چهار هزار نفر، گازرسانی به بم شامل خط انتقال و شبكه داخلی، ادامه طرح انتقال آب شرب از سد نساء به شهرهای بم و بروات در حال انجام است.
وی تشریح كرد: دو بانده شدن جاده بم- كرمان، تكمیل كشتارگاه صنعتی، تكمیل مركز معاینه فنی خودرو، تكمیل عمران شهرها و روستاها و اجرای طرحهای اقتصادی در قالب مثلث توسعه و ستاد اقتصاد مقاومتی از دیگر اقدامات دولت در چهار سال گذشته در بم است.
فرماندار با اشاره به مبارزه با آفت زنجیره خرما و مهار كامل آن عنوان داشت: ثبت جهانی قنوات اكبرآباد و قاسم‌آباد بروات، ثبت جهانی كویر لوت، آغاز عملیات اجرایی بیمارستان 220 تختخوابی آموزشی و درمانی بم، كلنگ زنی باند دوم محور دارزین – دهبكری از دیگر اقدامات انجام شده توسط دولت تدبیر در بم است.
وی با بیان این كه تفاهم نامه ایجاد شهرك خودرو با مشاركت ارگ جدید و سرمایه گذار چینی مبادله شده ،افزود: تفاهم‌نامه احداث سه تقاطع غیرهمسطح با مشاركت اداره كل راه و شهرسازی و شهرداری های بم و بروات نیز مبادله شده است.
فرماندار بم ادامه داد: آغاز عملیات اجرایی میدان وردی شهر (میدان ولایت) و پاركینگ استقبال توسعه بیمارستان پاستوربم، تكمیل و مرمت ارگ تاریخی بم با اعتبار 14میلیارد تومان، افتتاح پروژه اطلس سنتر با اعتباری بالغ بر 100میلیارد تومان و راه‌اندازی 60 صندوق خرد روستایی در شرق استان از دیگر اقدامات انجام شده طی مدت یاد شده است .
شهسوارپور تصریح داشت: با كمك دفتر معین (یاور) اقتصاد مقاومتی منطقه سه استان تاكنون طرح‌های بزرگی از جمله تكمیل بیمارستان مرحوم آیت‌الله هاشمی رفسنجانی در ریگان، انعقاد تفاهم نامه 15 هزار كیلومتر آسفالت روستایی، ایجاد ساختمان رفاهی ویژه خانواده زندانیان، احداث مدرسه 6 كلاسه در ریگان، احداث مركز تی‌سی در كارخانه كرمان موتور با اعتباری بالغ بر 500میلیون تومان و تكمیل ساختمان چند منظوره باغ هنر ( استاد شجریان ) با اعتبار ی بالغ بر 11میلیارد تومان انجام شده و یا در حال انجام است.
وی خاطرنشان كرد: راه اندازی بورس خرما، احداث گلخانه هیدرپونیك، بهره‌برداری از معدن روی خانه خاتون با اشتغالزایی 150نفر كه بزودی كلنگ احداث كارخانه شمش روی به زمین زده می شود، راه‌اندازی كارخانه رینگ پارس تولید كننده رینگ خودرو با اعتباری بالغ بر 80میلیارد در منطقه ویژه اقتصادی ارگ جدید از دیگر اقدامات دولت امید در این منطقه است .
وی همچنین از رونمایی خودروی هیوندا و عرضه خودروهای هیوندا اكسنت، سانتافه و سوناتا توسط شركت خودروسازی كرمان موتور و رونمایی از خودروی چینی كوپا از محصولات شركت خودر وسازی ریگان خودرو از دیگر اقدامات انجام شده توسط دولتمردان در بم است.
5054