نرخ‌های جدید كرایه تاكسی تهران از 12 خرداد اعمال می شود

تهران- ایرنا- مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی شهر تهران گفت: نرخ كرایه تاكسی سال 97با 12،5 درصد افزایش در خطوط مختلف شهر تهران از فردا (12 خرداد) اعمال می شود.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی این سازمان، علیرضا قنادان با بیان اینكه حدود 80 هزار برچسب نرخ جدید كرایه چاپ و بین رانندگان توزیع شده، افزود: این برچسب‌ها باید روی شیشه جلو تاكسی‌ها نصب و مبنای جدید پرداخت كرایه‌ها در سال جاری است.
قنادان ادامه داد: مبنای پرداخت كرایه تاكسی‌ در خطوط مختلف شهر تهران نرخ اعلام شده در برچسب‌های نصب شده بر روی تابلوهای خطوط و شیشه جلو تاكسی‌ها است.
به گفته وی، اعمال نرخ های جدید كرایه تاكسی در خطوطی كه سامانه پرداخت الكترونیكی و موبایلی در آنها راه اندازی شده است از طریق سامانه مركزی انجام خواهد شد.
مدیرعامل سازمان تاكسیرانی تهران با بیان اینكه مصوبه نرخ كرایه تاكسی امسال بر پایه مدل اقتصادی تاكسیرانی و محاسبات قیمت تمام شده سفر بوده گفت: اعمال این نرخ ها برای شهروندان و تاكسیرانان به عدالت نزدیك‌تر است.
وی افزود: شهروندان تهرانی برای اطلاع از نرخ‌های سال 97 علاوه بر برچسب‌های كرایه در تاكسی‌ها، تابلوهای خطوط و سامانه‌های پرداخت الكترونیكی می‌توانند به سایت سازمان تاكسیرانی به نشانی taxi.tehran.ir نیز مراجعه كنند.
به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت و نظارت بر تاكسیرانی شهر تهران سامانه شكایات شهرداری تهران 1888 آماده رسیدگی به هرگونه مشكل شهروندان تهرانی در خصوص اجرای كرایه‌های جدید خواهد بود.
به گزارش ایرنا تعداد تاكسی های شهر تهران حدود 80 هزار خودرو برآورد می شود.
تهرام/9343/ 1008