مسئولان آستارا وصيتنامه امام راحل را بازخواني كردند

آستارا - ايرنا - مديران و مسئولان دستگاه هاي دولتي در شهرستان آستارا با برگزاري نشست كتابخوان، وصيتنامه الهي - سياسي امام خميني (ره) را بازخواني كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا فرماندار آستارا روز پنجشنبه در اين نشست در فرمانداري اين شهرستان گفت: خطوط فكري امام (ره) نقشه راه انقلاب اسلامي است و بايد وصيتنامه تاريخي اين شخصيت فقيه و عارف وارسته، براي نسل جوان انقلاب تبيين شود.
يونس رنجكش با اشاره به اينكه توكل بر خدا و توجه به مردم از ويژگي هاي امام راحل بود، افزود: بنيانگذار انقلاب اسلامي، توطئه هاي داخلي و خارجي را با تكيه بر نيروهاي مردمي شكست داد و اين امر بايد مورد توجه مسئولان قرار گيرد.
وي اظهار كرد: امام (ره) از دين اسلام به عنوان دين اعتدال ياد مي كرد و وصيتنامه اين شخصيت والا مقام رنگ كهنگي نمي گيرد و در حوزه هاي سياسي، اقتصادي و اجتماعي راهگشاست.
وي ادامه داد: با برگزاري نشست هاي كتابخوان، حركت جديدي در ترويج فرهنگ مطالعه در آستارا روي داده و بايد از ظرفيت تمام دستگاه هاي اداري در برگزاري اين نشست ها استفاده كرد.
امام جمعه آستارا نيز در اين آئين گفت: امام (ره) به عنوان شخصيت ممتاز، منشا بركات و خدمات ارزشمند براي نظام و انقلاب بود و با رهبري عالمانه در سال 57 بزرگترين و بهترين انقلاب در منطقه و جهان را رقم زد.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا بيان كرد: آن شخصيت عظيم الشان با تكيه بر قرآن و اهل بيت (ع)، قدرت هاي بزرگ استعمارگر دوران را شكست داد و طعم خوش آزادي و آزادگي را به ستمديدگان جهان چشاند.
وي ادامه داد: سالگرد ارتحال بنيانگذار انقلاب اسلامي فرصت پرداختن به دستاوردهاي عظيم و بركات ارزشمند انقلاب است.
آرزو عباس زاده سرپرست اداره كتابخانه هاي عمومي آستارا نيز گفت: نشست هاي كتابخوان ماهانه يكبار با هدف افزايش سرانه مطالعه و ترويج فرهنگ كتابخواني در آستارا برگزار مي شود و براي هنرمندان، خبرنگاران، دانش آموزان و دانشجويان برگزار خواهد شد.
در ادامه اين نشست، 9 مدير معرفي كننده كتاب و تبيين كننده وصيت امام (ره) تجليل شدند.
در آستارا چهار باب كتابخانه با يك هزار و 500 متر مربع مساحت، 2 هزار نفر عضو فعال و 45 هزار جلد كتاب داير است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105 / 7124/2007