فرماندار: الزامات فرهنگي و اخلاقي در نوار ساحلي تالش رعايت شود

آستارا - ايرنا - فرماندار تالش گفت: دريا و ساحل از ظرفيت هاي گردشگري اين شهرستان است و در توسعه صنعت گردشگري بايد مديريت واحد امور و الزامات اخلاقي و فرهنگي گردشگاه ها از ناحيه مسئولان امر و گردشگران رعايت شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا ، سيد عيسي مهدوي روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهي ساحل در فرمانداري تالش اظهار داشت : اين ستاد از اهميت زيادي برخوردار است و انجام فعاليت هاي فرهنگي و تبليغاتي از قبيل برپايي نمايشگاه حجاب و عفاف در نوار ساحلي تالش بايد در دستور كار متوليان امر باشد.
وي بر ايجاد گشت ها، حضور نيروهاي امداد و نجات، نصب بنرهاي راهنما، بهسازي خطوط مواصلاتي، ايمن سازي ساحل و فعاليت چشمگير ستاد ساماندهي ساحل تالش براي استقبال از گردشگران و مديريت امور آنها تاكيد كرد.
معاون سياسي و اجتماعي فرماندار تالش نيز در اين جلسه ارائه خدمات و امكانات رفاهي بهداشتي، فراهم كردن محل هاي استقرار موقت، نمازخانه ها، سرويس هاي بهداشتي، پيشگيري از بروز ناهنجاري هاي اخلاقي، مقابله با ناامني، سرقت و مزاحمت، ترويج فرهنگ عفاف و حجاب و غني سازي اوقات فراغت گردشگران و مسافران را از وظايف ستاد ساماندهي ساحل ها دانست.
سيد جلال سيد محمدي گفت: طبق دستورالعمل ستاد ساماندهي ساحل هاي كشور، به منظور مديريت يكپارچه و هماهنگي در اجراي برنامه هاي ساحل ها و شناگاه ها، كميته هاي 9 گانه در ستاد ساماندهي ساحل هاي تالش راه اندازي و فعال شده است.
شهرستان گردشگرپذير تالش با 200 هزار نفر جمعيت و هفت طرح سالم سازي در ساحل درياي خزر در 110 كيلومتري غرب مركز استان گيلان قرار دارد.
7106 / 7124 /6030