فرماندار آستارا: از بخش خصوصی در گردشگری ساحلی استفاده شود

آستارا - ایرنا - فرماندار بندر آستارا بكارگیری توان بخشی خصوصی در نوار ساحلی این شهرستان را به منظور ارتقای سطح خدمات گردشگری و رفاهی خواستار شد.

گزارش خبرنگار ایرنا به نقل از روابط عمومی فرمانداری آستارا حاكی است، یونس رنجكش روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی ساحل در فرمانداری آستارا با تاكید بر ضرورت بهره گیری از توان بخش خصوصی در ایجاد فرصت های شغلی و ساماندهی تفرجگاه ها خاطرنشان كرد: با توجه به آغاز سفرها به این شهرستان، باید خدمات مناسب به گردشگران ارائه شود.
وی اظهار كرد: استقرار ناجیان غریق در مناطق خطرآفرین و پشتیبانی لازم دستگاه های متولی باعث اقامت بیشتر گردشگران و رونق اقتصادی می شود و تامین لباس ناجیان و نیروهای امدادرسان در ساحل و پرداخت به موقع حقوق آنها در اولویت مدیران طرح های سالمسازی قرار گیرد.
وی بیان كرد: دستگاه های اجرایی در صدور مجوز راه اندازی امكانات تفریحی نوار ساحلی سرعت عمل داشته باشند و ظرف یك هفته آینده نیروهای نجات غریق و امدادرسان، در طرح های سالمسازی و مناطق خطرآفرین ساحل آستارا مستقر شوند.
رنجكش ادامه داد: بازرسی های دوره ای از مراكز عرضه مواد غذایی در نوار ساحلی با هدف رعایت موازین بهداشتی ضروری است و امسال طرح سالمسازی سفیر امید آستارا با طراحی جدید و جاذبه های مناسب، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در غرب استان گیلان و حاشیه دریای خزر واقع و در 18 و نیم كیلومتر نوار ساحلی آن، سه محدوده طرح سالمسازی ایجاد شده است.

** 624 راس بز فرانسه از مرز آستارا به ایران انتقال یافت
رئیس شبكه دامپزشكی آستارا گفت: برای نخستین بار 624 راس بز از فرانسه با هدف اصلاح نژاد دام داخلی و افزایش بهره وری محصولات پروتئینی نظیر شیر و گوشت، از مرز زمینی آستارا به ایران انتقال یافت.
بهرام پورضرب روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بزها از نژادهای سانن و آلپاین و با قابلیت افزایش شیر، چندقلوزایی و پرورش در محیط های بسته هستند و امروز با نظارت شبكه دامپزشكی آستارا و رعایت شرایط قرنطینه، وارد و به مركز اصلاح نژاد دام شهرستان فیروز كوه حمل شدند.
وی اظهار كرد: برخی نژادهای دام سبك و سنگین كشورهای پیشرو، از نظر زاد و ولد و ضریب تبدیل خوراك به شیر و گوشت، چند برابر دام های داخلی كارایی و بهره وری دارند و واردات آنها، به عنوان یك كالای سرمایه ای با هدف های اقتصاد مقاومتی همسو است.
رئیس شبكه دامپزشكی آستارا همچنین از صادرات 25 تن پودر ماهی به ارزش 35 هزار دلار از گمرك این شهرستان به روسیه خبر داد.
پورضرب گفت: این محموله طی روز جاری با مجوز اداره كل دامپزشكی استان مازندران و نظارت شبكه دامپزشكی آستارا صادر شد و پیش از این در سال جاری، چهار تن روغن ماهی از این شهرستان به كشورهای روسیه و جمهوری آذربایجان صادر شده بود.
رئیس شبكه دامپزشكی آستارا از واردات 915 تن گوشت گوسفند طی پنج روز گذشته از كشورهای روسیه و گرجستان به ایران نیز خبر داد.
پورضرب گفت: این میزان گوشت با هدف توزیع در شبكه مصرف و تنظیم بازار ماه مبارك رمضان، با 76 خودروی یخچال دار و با نظارت شبكه دامپزشكی از مرز آستارا وارد و به تهران حمل شد.
اداره كل گمرك آستارا در امور واردات و صادرات قطعی كالا، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، حمل و نقل داخلی و خارجی، صدور موافقت نامه تجارت بین المللی و خروج خودرو، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می كند.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030