۱۰ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۰۱
کد خبر: 82931218
۰ نفر
تایید تخلف در ساخت «ایران مال» پایتخت

تهران- ایرنا- شهردار منطقه 22 باتایید تخلف در مراحل ساخت پروژه بزرگ مجتمع تجاری، تفریحی و فرهنگی «ایران مال» در غرب پایتخت، گفت: این تخلف به جابه جایی فعالیت كه باعث حذف بخش هایی از پاركینگ شده مربوط است.

علی نوذرپور روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در قسمت هایی از پروژه كه در نقشه به عنوان پاركینگ در نظر گرفته شده، ساخت و ساز تجاری و اداری انجام شده است.
به گفته وی صاحب پروژه می توانست نسبت به اصلاح نقشه و دریافت پروانه اقدام و تغییرات مورد نظر را در نقشه اصلاح كند كه نسبت به این امر بی توجهی شده است.
نوذر پور با تأكید بر اینكه این عمل به دلیل مغایرت با پروانه ساختمانی از نظر شهرداری خلاف است، خاطرنشان كرد: پروانه ساختمانی پروژه ایران مال یك میلیون و 650 هزار متر مربع بوده درحالی كه ساخت و ساز انجام شده حدود یك میلیون و 300 هزار مترمربع است.
وی گفت: تراكم پهنه این طرح 500 درصد اما برای 305 درصد پروانه اخذ شده است.
نوذرپور در عین حال یادآور شد: مساله خاصی درخصوص این پروژه وجود ندارد و مانند سایر پروانه های ساختمانی روال خود را طی می كند.
وی با اشاره به ارسال پرونده این پروژه به كمیسیون ماده 100 گفت: برای تعیین مبلغ جریمه آن باید منتظر نتیجه رای كمیسیون ماده 100 باشیم.
شهردار منطقه 22 در ادامه با بیان اینكه سیاست شهرداری ایجاد موانع برای طرح های بزرگ نیست، افزود: پروژه بزرگ ایران مال طرحی توسعه ای به شمار می رود و مكانی برای رشد اقتصادی شهر تهران است.
وی اظهارداشت: وظیفه شهرداری خدمات رسانی و اندیشیدن تمهیدات مناسب برای فعالیت این پروژه هاست اما در صورت سرپیچی از قوانین و مقررات وظیفه شهرداری جلوگیری و ممانعت از آن است.
پروژه ایران مال (تات مال) كه با بهره گیری از فناوری روز دنیا در زمینی به وسعت ۲۷ هكتار در غرب تهران در دست اجراست بزرگترین پروژه تجاری در خاورمیانه و یكی از 10 طرح تجاری دنیا در منطقه ۲۲ تهران در محدوده دریاچه چیتگر درحال ساخت است.
تهرام/9353/6003/ 1008