محدوده آقچاي محور آستارا - اردبيل حادثه خيز است

آستارا - ايرنا - معاون برنامه ريزي و امور عمراني فرماندار آستارا گفت: بيشترين تصادفات جاده اي حوزه استحفاظي اين شهرستان، در محدوده آقچاي محور آستارا-اردبيل صورت مي گيرد و اصلاح نقاط حادثه خيز آن ضروري است.

به گزارش خبرنگار ايرنا، وحيد پورحضرت شامگاه چهارشنبه در جلسه شوراي ترافيك در فرمانداري آستارا افزود: در تعطيلات نيمه خرداد و تابستان حضور ميليوني گردشگران را در آستارا شاهد خواهيم بود و متاسفانه نبود روشنايي و اصلاح نشدن پيچ ها و نقاط حادثه خيز در بخشي از محور آستارا-اردبيل نگران كننده است و ادارات كل راه و شهرسازي و راهداري گيلان و دستگاه هاي متولي بايد به رفع اين كاستي ها اقدام كنند.
وي اظهار كرد: مطالعات چهار بانده كردن محور آستارا-آقچاي به طول 12 كيلومتر انجام شد اما روند پيشبرد اين طرح رضايت بخش نيست و براي آن در سال گذشته 35 ميليارد ريال اعتبار تصويب شده بود.
وي بيان كرد: تكميل نشدن باند كندرو تقاطع ريلي جاده اي محور آستارا-اردبيل باعث تصادف جاده اي شده است و بايد تسريع اين طرح در دستور كار دستگاه هاي متولي و مديريت زباله در ورودي شهر و روستاهاي گردشگرپذير و سد معبر در آستارا و لوندويل بايد مورد توجه مسئولان امر باشد.
انور بي نياز رئيس اداره راهداري و حمل و نقل جاده اي آستارا نيز در اين جلسه گفت: اصلاح سه نقطه حادثه خيز منطقه آقچاي محور آستارا-اردبيل نيازمند يك ميليارد ريال اعتبار است.
احمد قديمي بخشدار لوندويل نيز در اين جلسه برخي سرعت گيرهاي محورهاي اصلي و فرعي اين بخش را غير ضروري و مسير مناطق گردشگرپذير كوته كومه و لاتون را فاقد شانه خاكي و علائم راهنمايي و رانندگي اعلام كرد و رسيدگي به آنها را خواستار شد.
نعمت ياورپور شهردار لوندويل نيز در اين جلسه حضور پليس راهور را براي كنترل ترافيك اين شهر خواستار شد.
جمشيد كونشي جانشين فرمانده پليس راه آستارا هم از كشته شدن 10 نفر در تصادفات محور آستارا-اردبيل در سال جاري خبر داد و تعريض و تامين روشنايي محدوده آقچاي آن محور را خواستار شد.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 2 بخش و 62 روستا در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده و داراي 25 كيلومتر راه اصلي، 148 كيلومتر راه روستايي و 15 كيلومتر بزرگراه است.
7105 / 7124 /6030