محفل انس با قرآن با حضور قاري بين المللي در آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - محفل انس با قرآن كريم با حضور عليرضا رضايي قاري ممتاز افغان و نفر برتر سي و پنجمين دوره مسابقات بين المللي قرآن كريم، در شهرستان آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا در اين آئين نوراني كه شامگاه چهارشنبه در آستان امام زادگان ابراهيم و قاسم (ع) آستارا برگزار شد، اميد چالاك و سينا هنري از قاريان جوان آستارا نيز براي حاضران، قرآن قرائت كردند.
رئيس اداره اوقاف و امور خيريه آستارا قبل از آغاز اين محفل نوراني گفت: در سه سال گذشته با همكاري اداره كل متبوع، پنج محفل انس با قرآن با حضور قاريان بين المللي در اين مكان و مساجد آستارا برگزار شده است.
جمشيد مهدوي با اشاره به استقبال شهروندان از آئين سي روز با سي جزء قرآن در حرم امام زادگان آستارا افزود: ثبت نام طرح ملي حفظ قرآن كريم در اداره اوقاف و امور خيريه آستارا آغاز شده و آزمون آن در آذرماه برگزار خواهد شد.
وي اضافه كرد: بعد از ماه مبارك رمضان نيز آئين افتتاحيه برنامه هاي فرهنگي ساحل آستارا با حضور يكي از قاريان بين المللي برگزار خواهد شد.
رضايي قاري ممتاز افغان نيز در اين آئين گفت: برگزاري محافل انس با قرآن باعث ترويج احكام و آموزه هاي ديني در جامعه مي شود.
وي افزود: حضور نوجوانان و جوانان در محافل قرآني كم رنگ شده و بايد از ظرفيت اماكن متبركه و مساجد براي اشاعه قرآن استفاده كرد.
وي ادامه داد: والدين بايد فرزندان خود را به محافل قرآني سوق دهند و هر كس به دستورات قرآن جامه عمل بپوشاند، در دنيا و آخرت به سعادت حقيقي دست پيدا خواهد كرد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و داراي سه موسسه فعال قرآني است.
7105 / 7124/2007