تهدیدات نتانیاهو علیه ایران نشانه وحشت و نه قدرت است

تهران- ایرنا- روزنامه 'رای الیوم تهدیدات روزافزون 'بنیامین نتانیاهو' نخست وزیر رژیم صهیونیستی علیه ایران را پوچ و دلیل ترس و وحشت تل آویو دانست و نه نشانه قدرت این رژیم.

'عبد الباری عطوان' تحلیلگر مشهور عرب روز چهارشنبه در مقاله ای در رای الیوم نوشت: خطوط قرمز تحمیلی رژیم صهیونیستی بر ایرانی ‌ها و عرب‌ های كه شرافت و غیرت دارند، بسیار است. نتانیاهو هر روز خط قرمز جدیدی بر قبلی ها اضافه می كند. جز ایران كدام كشور وجود دارد كه در برابرش بایستد؟.
عطوان افزود: نتانیاهو به تازگی خط قرمز جدیدی تعیین كرده است. وی در نشست كابینه ‌اش گفت حملات سنگینی به لبنان خواهد كرد تا اجازه ندهد حزب‌ الله سلاح‌های غیر متعارف به دست آورد. نتانیاهو دوشنبه گذشته نیز گفت اجازه نخواهد داد كه ایران در سوریه حضور داشته باشد. چرا عرب‌ ها و ایرانی ‌ها نباید در مقابله با سلاح های جنگی و هسته ‌ای اسرائیلی ها حق دفاع از خود داشته باشند؟
نویسنده رای الیوم تاكید كرد كه، این خطوط قرمز و افزایش آن، نشانه قدرت رژیم صهیونیستی نیست بلكه حاكی از وحشت و هراسش است. 'اسرائیل' از زمان جنگ بین اعراب واین رژیم در سال ۱۹۷۳ (1352) فقط ایران، حزب‌ الله و جنبش حماس را به عنوان تهدیدی برای خود می داند، زیرا كشور‌های عربی حتی سازمان آزادی ‌بخش فلسطین به استثنای سوریه، با تل آویو پیمان‌ سازش امضا كردند.
رای الیوم نوشت: تهدید نتانیاهو برای حمله به كارگاه های حزب ‌الله كه به صورت محلی موشك‌های پیشرفته تولید می كنند، نخستین تهدید در نوع خود از زمان شكست رژیم صهیونیستی در تجاوز به لبنان در سال 2006 (1385) است. از آن زمان تاكنون نیرو‌های اسرائیلی جرات نكردند تجاوزی علیه حزب‌ الله انجام دهند؛ زیرا به خوبی می ‌دانند پاسخ به تجاوز، كوبنده و برای تل آویو هزینه بر خواهد بود.
عطوان افزود: نتانیاهو هرچه می‌ خواهد خطوط قرمز تعیین كند و هر چه می‌ خواهد تهدید كند، همه این ها حاكی از ترس و وحشتی است كه او را گرفتار كرده است؛ زیرا احساس می كند جادویی كه علیه سوریه به كار گرفته بود، در حال باطل شدن و برگشتن به سمت خود جادوگران آمریكایی و همپیمانانش در منطقه و در رأس آن 'اسرائیل' است.
نویسنده تاكید كرد: اگر جنگی در منطقه به وقوع بپیوندند، این بار با جنگ‌ های پیشین متفاوت خواهد بود و 'اسرائیل' اصلی ترین قربانی آن خواهد بود.
خاورم**9329** 1049