سامانه جامع حمایتی صنایع كوچك رونمایی شد

ارومیه- ایرنا- سامانه خدمات جامع حمایتی از صنایع با هدف عرضه خدمات به واحدهای صنعتی كوچك و متوسط با حضور مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران در شهرك فناوری الكترونیك و صنایع غذایی ارومیه رونمایی شد.

مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی آذربایجان غربی شامگاه سه شنبه در حاشیه آیین رونمایی از این سامانه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: سامانه جامع حمایتی برای نخستین بار در كشور به عنوان پایلوت در ارومیه رونمایی شده و پس از بررسی عملكرد آن با مركزیت این استان در سطح كشور اجرایی می شود.
علی عبدلی ادامه داد: در این سامانه تمامی فعالیت های واحدهای صنعتی و خرید و فروش آنها ثبت می شود و خریدار می تواند با مراجعه به این سامانه محصولات تولیدی را مشاهده و از طریق همین سامانه اقدام به خرید محصول كند.
وی افزود: ارائه آموزش های مجازی به صنعتگران از دیگر برنامه های این سامانه است و با راه اندازی و گسترش آن در كشور می توان آموزش های كم هزینه ای به صنعتگران ارائه كرد.
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی آذربایجان غربی ادامه داد: در راستای حمایت از كالای ایرانی نیز صفحه ای جداگانه در داخل همین سامانه طراحی شده است تا خریداران، محصولات تولیدی ایرانی را مشاهد كرده و محصولات مورد نیاز داخلی را خریداری كنند.
عبدلی با تاكید بر اینكه این سامانه می تواند تاثیر مثبتی در توسعه صنعتی داشته باشد، ادامه داد: با استفاده از ظرفیت ها و توانمندهای شهرك های صنعتی می توان وضعیت كسب و كار را بهبود بخشید و چرخ صنعت را به حركت درآورد.
وی بیان كرد: توسعه و گسترش تكنولوژی، توسعه مدیریت و عملیات، گسترش صادرات و توسعه تجارت، شبكه گستری و اطلاع رسانی كسب و كارها و تامین مالی و توسعه سرمایه گذاری از اهم برنامه ها و ماموریت های این سازمان است.
به گزارش ایرنا صادق نجفی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران عصر امروز/سه شنبه/ وارد ارومیه شد؛ وی از نمایشگاه توانمندهای صنعتی و معدنی و شهرك فناوری الكترونیك و صنایع غذایی آذربایجان غربی بازدید و از سامانه خدمات جامع حمایتی صنایع كوچك رونمایی كرد.
نجفی با برخی از مخترعان و مبتركان جوان آذربایجان غربی نیز به گفت و گو پرداخت و فردا/چهارشنبه/ در آیین بهره برداری از طرح های صنعتی ارومیه حضور می یابد.
سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران از شهریور 1384 فعالیت خود را آغاز كرد و بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی یك سازمان توسعه‌ای به شمار می رود.
8135/3072