طرح پایان‌ نامه یار در پارك علم و فناوری اجرا می شود

شهركرد- ایرنا- رئیس پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری گفت: طرح پایان نامه یار با هدف هدایت یافته های پژوهشی دانشگاهی به سمت تجاری سازی در استان اجرا می شود.

به گزارش ایرنا، اسماعیل پیرعلی روز سه‌ شنبه در نشست شورای پارك علم و فناوری استان افزود: این طرح با هدف هدایت یافته‌ های پژوهشی و فعالیت ‌های علمی اساتید و دانشجویان به سمت تجاری ‌سازی و همچنین ارتقای كیفیت رساله ‌های كارشناسی ارشد و دكتری در جهت انطباق با نیازهای اساسی كشور در تولید محصولات دانش ‌بنیان اجرا می شود.
وی، گسترش نهضت تولید علم و تقویت و توانمندسازی فرآیندهای پژوهشی و مساله محور را دیگر اهداف طرح پایان ‌نامه یار عنوان كرد و گفت: پایان‌نامه ‌های پذیرفته شده در این طرح علاوه بر دریافت تسهیلات بلاعوض از خدمات مركز نوآوری و مركز رشد برخوردار خواهند شد.
پیرعلی تصریح كرد: ریشه و اصل هر فناوری، تحقیق و پژوهش است و با توجه به فاصله صنعت از دانشگاه، اجرای این طرح می‌تواند زمینه پیوند صنعت و دانشگاه را بیش از پیش فراهم آورد.
در پایان این نشست با استقرار 5 شركت فناور فعال در حوزه‌های فناوری اطلاعات، صنعت نساجی و خدمات آزمایشگاهی در پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری و 4 تیم فناور در حوزه‌های صنایع غذایی، شیلات و فناوری اطلاعات در مركز نوآوری شهرستان بروجن كه مراحل داوری و ارزیابی را با سپری كرده بودند، موافقت شد.
به گزارش ایرنا، پارك علم و فناوری چهارمحال و بختیاری هم اكنون در انجمن پارك های علم و فناوری آسیا
(ASPA) و اتحادیه جهانی پارك های علم و فناوری (IASP) عضویت دارد.
7363/6021

سرخط اخبار استان‌ها