بودجه ساخت كتابخانه مركزی شیراز هرسال برگشت می‌خورد

شیراز- ایرنا- مدیر كل كتابخانه‌های عمومی فارس گفت: برای تعیین زمین كتابخانه مركزی با وجود تلاش‌ها و رایزنی‌های بسیار با شهرداری هنوز به نتیجه‌ای نرسیده‌ایم و این تعویق باعث شده بودجه‌های ساخت كتابخانه مركزی فارس هر سال برگشت بخورد.

به گزارش ایرنا، روح‌الله منوچهری دوشنبه هفتم خرداد در نخستین جلسه هیات مدیره انجمن كتابخانه ‌ساز فارس در سال 97 بیان داشت: تعیین زمین كتابخانه مركزی شیراز و بازسازی كتابخانه شهید دستغیب شیراز دو اولویت كاری انجمن خیرین در سال گذشته بود كه همچنان پیگیری می شود.
وی افزود: بازسازی كتابخانه عمومی دستغیب با همت انجمن خیرین و شورای بازسازی كتابخانه دستغیب از سال گذشته آغاز شده است كه در حال حاضر نقشه های اولیه آن آماده شده و پایان این هفته نیز مرحله دیگر این كتابخانه آغاز خواهد شد.
مدیر كل كتابخانه‌های عمومی فارس با بیان اینكه جلسات هیات مدیره انجمن خیرین كتابخانه ‌سازاستان در سال گذشته به ‌صورت منظم برگزار شده است عنوان كرد: این انجمن در سال 96، هفت نشست برگزار كرد كه حاصل آن 45 مصوبه در حوزه بهبود وضعیت كتابخانه ها و كتابخوانی بوده است.
منوچهری افزود: سال گذشته 32 مصوبه این انجمن كه 71درصد از مصوبات بوده است، اجرایی شده و انجمن گام های مهمی در زمینه ارتقای وضعیت كتابخانه های عمومی استان فارس برداشته است.
وی ادامه داد: دیگر مصوبات اجرا نشده سال گذشته، نیز در دست اقدام است كه مهم ترین آن راه اندازی مجدد كارگروه تأمین منابع كتابخانه های عمومی است.

** خیرین كتابخانه ساز فارس از جشنواره كتابخوانی رضوی حمایت می‌كنند
منوچهری در ادامه این نشست با اشاره به آغاز هشتمین جشنواره كتابخوانی رضوی در كشورگفت: همكاری خیرین و دستگاه‌های استان فارس در هفتمین دوره این جشنواره، دستاوردهای خوبی برای استان رقم زده است و این جشنواره به منظور ترویج فرهنگ رضوی و تلاش برای افزایش سرانه مطالعه برگزار می‌شود.
او به شركت بیش از 38 هزار نفر از مردم فارس در جشنواره رضوی سال گذشته اشاره و عنوان كرد: در تلاشیم كه امسال با برنامه ریزی گسترده و جذب همكاری از دستگاه های استانی افراد بیشتری را به شركت در این رقابت ملی دعوت كنیم.
در این نشست اعضای هیات مدیره انجمن خیرین كتابخانه ‌ساز استان فارس ضمن اعلام حمایت خود از جشنواره كتابخوانی رضوی، مبلغ 40میلیون ریال به این رویداد ملی اختصاص دادند.
پیگیری دیدار اعضای انجمن خیرین كتابخانه ساز با شهردار و اعضای شورای شهر شیراز و نمایندگان مجلس به منظور تعیین تكلیف زمین كتابخانه مركزی، ایجاد دفتر انجمن خیرین و اطلاع رسانی فعالیت های این انجمن و پیگیری های بازسازی كتابخانه عمومی شهید دستغیب نیز در دستور كار هیات مدیره این انجمن قرار گرفت.
7375 /1876

سرخط اخبار استان‌ها