۷ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۴۹
کد خبر: 82928063
۰ نفر
پاسخ مجمع تشخيص مصلحت نظام به يك خبر

تهران - ايرنا- اداره كل روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام در پي انتشار خبري با عنوان 'جلسات نامنظم مجمع تشخيص مصلحت نظام' جوابيه اي منتشر كرد.

به گزارش روزدوشنبه ايرنا، متن كامل پاسخ اداره كل روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام به شرح زير است:
'پيرو درج مطلبي با عنوان 'جلسات نامنظم مجمع تشخيص مصلحت نظام ' در خبرگزاري ايرنا ، براي اطلاع دست اندركاران آن خبرگزاري محترم و تنوير افكار مخاطبان ارجمند نكاتي را متذكر مي شود:
- تشكيل جلسات شوراي مجمع تشخيص مصلحت نظام تابع آيين نامه مصوب اين مجمع مي باشد و ظاهراً نگارنده محترم علي رغم عدم اطلاع كافي از ساختار و آيين نامه مجمع بديهي ترين كار و نزديكترين مسير براي يافتن پاسخِ سوالات خود را نيز مد نظر قرار نداده اند. طبيعي است كه براي اطلاع از زمان برگزاري جلسات و رفع ابهامات ، پيش از تماس با اعضاي محترم مي توان از دبيرخانه مجمع يا روابط عمومي سوال كرد و از آنجا كه دبيرخانه ، با توجه به دستور جلسات و بر مبناي تامين محتواي كارشناسي ، براي زمان بندي جلسات برنامه ريزي و از اعضاي محترم مجمع براي حضور در جلسات دعوت به عمل مي آورد ، عدم اطلاع يك يا چند عضو محترم از برنامه ريزي دبيرخانه به معناي تاييد بي نظمي نيست.
- لازم به توضيح است كه علاوه بر شوراي مجمع، كميسيون هاي متعدد اعم از كميسيون هاي تخصصي صحن و كميسيون ها و كميته هاي دبيرخانه ، وظيفه تامين محتواي كارشناسي دستورات صحن را به عهده دارند كه تمامي اين جلسات به صورت فشرده و منظم برگزار مي شود ، همچنين ، براساس حكم مقام مقام معظم ‌رهبري براي اولين بار هيات عالي نظارت مجمع متشكل از پانزده عضو منتخب كار مهم نظارت بر حسن‌ اجرا و نيز بازنگري و بروز رساني سياست هاي كلي ابلاغي را بر عهده دارد كه علاوه بر عقبه كارشناسي عميق در قالب نشست هاي تخصصي ، جلسات منظم‌ اين هيات نيز برگزار و‌ مصوبات آن منتشر گرديده است و بديهي است بي اطلاعي از اين موارد مجوزي براي القاي شرايط خاص در مهمترين نهاد مشورتي كشور نيست.
- در بخشي از مطلب مورد بحث، به عدم حضور كامل سران محترم سه قوه در جلسات صحن مجمع اشاره شده و اين موضوع به عنوان يكي از مسائل دوره اخير و دليلي بر بي نظمي مطرح گرديده است، در حالي كه :
اولاً: عدم حضور روساي محترم قوا اختصاص به دوره اخير و جلسات چندماه گذشته ندارد و در ادوار مختلف مسبوق به سابقه بوده است.
ثانياً : اطلاق نگارنده به غيبت كامل در همه جلسات از جمله جلسه اخير نسبتي با واقعيت ندارد و كافي بود، تصاوير آخرين جلسه مجمع ، در خبرگزاري ايرنا ملاحظه مي شد.
- از هم گسيختگي مطالب در يادداشت ، اين تلقي را ايجاد مي نمايد كه ، شايد نگارنده محترم ابتدا تيتر خود را مفروض قرار داده و براي اثبات آن متشبث به دستاويزها و عناوين مرتبط و غير مرتبطي شده است كه البته ساحت شريف رسانه هاي متعهد ، از اين نوع رويكردها مبراست.
اداره كل روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام ، ضمن ارج‌ نهادن به جايگاه خطير رسانه ها بويژه خبرگزاري رسمي دولت جمهوري اسلامي ايران، از همكاري ها و تعاملات متقابل سپاسگزاري كرده و انتظار دارد همكاران عزيز درعرصه خبر و اطلاع رساني در انتشار اخبار و ارائه تحليل ها دقت بيشتري اعمال فرمايند.'
سيام**9314**1553

سرخط اخبار سیاست