۷ خرداد ۱۳۹۷،‏ ۱:۰۰
کد خبر: 82927695
۰ نفر
هدف عربستان و امارات اشغال یمن است

تهران- ایرنا- دبیر كل جنش انصارالله یمن اعلام كرد كه هدف عربستان و امارات از تجاوز نظامی به یمن اشغال كشور ماست و آنها هیچ هدف مسالمت آمیزی ندارند.

به گزارش بامداد دوشنبه ایرنا، عبدالملك بدرالدین الحوثی در سخنانی كه از شبكه های خبری پخش شد، گفت كه عربستان و امارات میلیاردها دلار برای حمایت از فعالیت های تكفیری در برخی از استان های یمن هزینه كرده اند.
وی افزود: متجاوزان سعودی از ابتدای تجاوز به یمن تلاش كرده اند میان مردم اختلاف و دشمنی ایجاد كنند. سعودی ها و اماراتی ها سرسپرده آمریكا و رژیم صهیونیستی هستند و افسران سعودی و امارات با افسران آمریكایی و صهیونیستی در منطقه المخا ارتباط دارند.
الحوثی گفت كه آمریكا تهاجم نظامی به یمن را هدایت می كند و رژیم صهیونیستی در این ماجرا پشت سر آمریكا قرار دارد.
وی مقابله با تجاوز آمریكا به یمن را اقدامی شرعی توصیف كرد و افزود كه ملت ما نمی پذیرد مزدور نیروهای متجاوز باشد و از این رو ، مبارزه تنها راهی است كه می توانیم از كرامت و عزت خود دفاع كنیم.
رهبر جنبش انصارالله خطاب به مزدوران سعودی وابسته به منصور هادی رئیس جمهوری مستعفی یمن گفت، به خدا سوگند از قدرت های متجاوز غیر از نوكری چیز دیگری عایدتان نخواهد شد.
وی افزود: جنگ یمن تجاوز بیگانه به شمار می رود و حتی برخی رهبران مزدور از متجاوزان گلایه دارند و معترفند كه اقدام آنها اشغالگری است.
الحوثی با اشاره به عملیات اخیر مزدوران سعودی در غرب یمن گفت كه تاكتیك دشمن در سواحل یمن تاكتیك كودكانه است و در برابر ثبات نظامی و همبستگی ملی شكست خواهد خورد.
وی همچنین تاكید كرد كه عربستان و امارات علیه ملت فلسطین نیز توطئه می كنند و نتانیاهو تهاجم علیه یمن را بخشی از منافع مشترك رژیم صهیونیستی و عربستان می داند.
این مقام یمنی گفت كه تهاجم نظامی عربستان و امارات به یمن در راستای تأمین منافع و خواسته های رژیم صهیونیستی است.
عربستان از روز ششم فروردین سال 94 در قالب ائتلافی از چند كشور عربی و با كمك و چراغ سبز آمریكا، حملات گسترده ای را علیه یمن، فقیرترین كشور عربی آغاز كرد تا به بهانه بازگردان 'عبدربه منصور هادی' رئیس جمهوری مستعفی این كشور به قدرت، به اهداف و زیادخواهی های سیاسی خود جامه عمل بپوشاند.
تجاوز عربستان به یمن تاكنون منجر به كشته شدن بیش از 14 هزار یمنی بی گناه و ویرانی این كشور شده است.
شبد**1480**9122