مردم و مسئولان بیجار با همدلی برای پیشرفت و توسعه تلاش كنند

سنندج - ایرنا - استاندار كردستان گفت: مردم و مسئولان شهرستان بیجار با همدلی و همزبانی برای پیشرفت، توسعه و آبادانی دیار گروس تلاش كنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن مرادنیا عصر یكشنبه در شورای اداری و آیین تودیع و تكریم فرماندار بیجار اظهار داشت: ایجاد تغییرات مدیریتی با هدف ایجاد فضایی برای افزایش همكاری مردم و مسئولان و تسریع در حركت به سمت بهتر شدن امور است.
وی تنها معیار وملاك برای انتخاب فرماندار شهرستان بیجار را فارغ از همه بحث های حاشیه ای توانمندی و تسلط در مسایل اجرایی و مدیریتی اعلام كرد.
مرادنیا تاكید كرد: فرماندار جدید بیجار شخصی توانمند با سابقه مدیریتی، مردمی و پرانگیزە است و در واقع تنها ملاك انتخاب وی بە عنوان فرماندار نیز همین ویژگی ها است.
وی با بیان اینكە بە عنوان مقام عالی دولت در استان بر سر منافع مردم با كسی معاملە نكردە و نخواهم كرد، یادآور شد: ملاك عمل من تنها كار و تلاش برای توسعە استان است و از فرماندار جدید می خواهم این مسالە را هموارە مد نظر داشته باشد.
مرادنیا ادامه داد: توسعه تنها با كار شبانه روزی، اتحاد و همدلی با همه جریان ها و گروه ها امكان پذیر است و درخواست من از فرماندار اینكه با نماینده مجلس، ائمه جمعه و رسانه ها تعامل داشته و به مسائل حاشیه ای توجهی نداشته باشد.
استاندار كردستان اظهار داشت: پرداختن به مباحث حاشیه ای ما را از رسیدن به توسعه باز می دارد و باید همانند دیگر استان ها با همدلی و همكاری در مسیر توسعه گام برداریم.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ظرفیت های شهرستان بیجار افزود: باید از همه ظرفیت ها برای رونق اقتصادی و توسعه این منطقه استفاده كنیم و در نخستین گام پس از ماه مبارك رمضان، عملیات اجرایی مجموعه كارخانه های مستقل آهن اسفنجی در بیجار، قروه و سقز آغاز خواهد شد.
مرادنیا تاكید كرد: زنجیره فولاد در استان كردستان بخصوص شهرهای سقز، بیجار و قروه یك ظرفیت اقتصادی و یك موضوع مهم اجتماعی است كه باید محقق شود.
وی یادآور شد: بهترین راهكار مناسب برای جلوگیری از اختلافات اجتماعی میان مردم استان، احداث سه مجموعه آهن اسفنجی به صورت مستقل در سه شهرستان بیجار، سقز و قروه است.
استاندار كردستان اضافه كرد: احداث زنجیره فولاد با سرمایه گذاری یك میلیارد دلاری اولین و بزرگترین سرمایه گذاری در دولت دوازدهم در استان كردستان است.
مرادنیا از كلنگ زنی مجموعه های آهن اسفنجی در استان كردستان بعد از ماه رمضان خبر داد و گفت: در آینده نزدیك با احداث این سه مجموعه زنجیره فولاد، كردستان یكی از حلقه های تولید فولاد كشور خواهد شد.
وی گفت: برای تامین آب شرب شهرهای دیواندره و بیجار نیز براساس برنامه ریزی های انجام شده، سد سیاه زاغ در آینده نزدیك با هدف تامین آب این شهرها به بهره برداری می رسد.
وی افزود: تأمین آب شرب شهرستان بیجار از طریق این سد نیازمند اعتباری بیش از 14 میلیارد ریال است كه بانك ها در تأمین این اعتبار نقش بسزایی دارند.
به گزارش ایرنا، در این آیین با حضور بهمن مرادنیا استاندار، كریمی نماینده مردم بیجار در مجلس شورای اسلامی و جمعی از مدیران و مسئولان اجرایی كردستان، علی اكبر ورمقانی به عنوان فرماندار جدید شهرستان بیجار معرفی شد.
ورمقانی فرماندار جدید بیجار از آبان 93 تاكنون فرماندار شهرستان سقز بود و از امروز جایگزین بیژن زندیه در بیجار شد كه بمدت چهار سال فرماندار این شهرستان بود.
فرماندار جدید بیجار دارای مدرك مهندسی عمران است و علاوه بر فرمانداری بیجار، مدیركل آب و فاضلاب روستایی استان كردستان و مسئولیت هایی در تعاون روستایی و سازمان جهاد كشاورزی كردستان را در سابقه دارد.
شهرستان بیجار بر پایه سرشماری عمومی نفوس و مسكن سال 1395 حدود 90 هزار نفر جمعیت دارد و در 140 كیلومتری شرق سنندج قرار گرفته است.
7350/9102