سمينار جهاني 'بودو' با حضور 95 كشور در اروميه برگزار مي شود

اروميه- ايرنا- رئيس كنفدراسيون 'بودو' آسيا گفت: سمينار جهاني اين رشته رزمي با دعوت از روساي 95 فدراسيون، تير امسال به ميزباني اروميه برگزار مي شود.

عبداله چمن گلي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: امتياز ميزباني اين مجمع بر اساس رايزني هاي انجام شده با رئيس فدراسيون جهاني به اروميه داده شده است.
وي با اشاره به اعطاي احكام جداگانه اعضاي كنفدراسيون آسيايي و فدراسيون ملي با حضور رئيس فدراسيون جهاني در اروميه طي هفته گذشته بيان كرد: كيومرث پورايراندوست و آيدا آزادي به ترتيب دبير كل و نايب رئيس كنفدارسيون بودو آسيا شدند و در كنار آن احكام فدراسيون بودو ايران به امير رسولي به عنوان رئيس، اكرم مهدي زاده نايب رئيس و محمد سليمان زاده دبير فدراسيون ملي به آنها اهدا شد.
وي اضافه كرد: فدراسيون رزمي بودو ايران طي چند روز گذشته به طور رسمي و با مجوز رسمي وزارت ورزش و جوانان تشكيل شده كه رياست آن را امير رسولي رئيس هيات ورزشهاي رزمي آذربايجان غربي بر عهده دارد.
مديركل ورزش و جوانان آذربايجان غربي با اشاره به اينكه اين رشته ورزشي يكي از سبك هاي هنرهاي رزمي و در حال حاضر براي مردم نا آشناست، گفت: برگزاري سمينار جهاني بودو، دوره هاي آموزشي داوري و مربيگري و ميزباني مسابقات آسيايي از اهم برنامه هاي اين فدراسيون در جهت رشد و توسعه اين رشته در جامعه است.
وي افزود: قرار است اواخر شهريور ماه امسال نخستين دوره مسابقات قهرماني آسيا با حضور 16 تيم آسيايي در سالن 6 هزار نفري اروميه برگزار شود.
به گزارش ايرنا رشته ورزشي بودو يكي از سبك هاي هنرهاي رزمي است كه پيشتر زير نظر فدراسيون ورزش هاي رزمي فعاليت داشته است و از اين پس با تشكيل فدراسيون جديد عملكرد مستقلي خواهد داشت.
شعار رشته ورزشي بودو ايجاد صلح و آرامش است و ورزشكاران اين رشته اعتقاد دارند بهترين حمله همان خوب دفاع كردن است.
7156/2093