محاسبات ظاهري دشمن در فتح خرمشهر به هم ريخت

ياسوج - ايرنا- نماينده مردم شهرستان هاي بويراحمد و دنا در مجلس شوراي اسلامي گفت: سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر يادآور و نماد ايثار، مقاومت، اقتدار و انسجام ملي و روزي است كه تمامي معادلات و محاسبات غلط و ظاهري دشمن در اين روز تاريخي به هم ريخت.

به گزارش ايرنا، غلام محمد زارعي روز پنجشنبه در همايش مقاومت و گراميداشت روز سوم خرداد و آزادسازي خرمشهر در ياسوج اظهار داشت: فتح خرمشهر و پيروزي رزمندگان در اين جنگ نابرابر نتيجه وحدت، انسجام و يكپارچگي تمامي نيروهاي مسلح كشور و بهره‌گيري از ظرفيت‌هاي عظيم بسيج مردمي رقم خورد.
وي تصريح كرد: مهمترين رمز پيروزي و در عين حال پيام روز حماسي سوم خرداد ايمان و توكل به خداوند متعال ،حفظ وحدت و همبستگي ، اخلاص و پرهيز از دو دستگي ها است.
وي ابراز داشت: اقتدار كنوني كشور و ملت ايران در تمامي زمينه ها به بركت خون شهدا و ايثارگري رزمندگان است و آزادسازي خرمشهر نيز به عنوان حقيقتي ماندگار همچون برگ زريني در تاريخ سراسر افتخار ايران اسلامي مي درخشد.
نماينده مردم شهرستان بويراحمد در مجلس شوراي اسلامي گفت: فتح خرمشهر تلفيقي از ارزش هاي الهي و انساني همچون ايثار، شهامت، جانبازي و شهادت بود كه با درهم آميختگي اين مولفه ها حماسه‌ اي فاخر و ماندگار در تاريخ پرافتخار اين مرز و بوم رقم خورد.
نماينده مردم شهرستان هاي بويراحمد و دنا در مجلس شوراي اسلامي گفت: امروز نيز مهمترين نياز اساسي ملت ايران براي فتح پيروزي ها و موفقيت در عرصه هاي مختلف همان پيام ها و درس هاي روز سوم خرداد است.
فرماندار بويراحمد نيز گفت: روز سوم خرداد نقطه عطفي در تاريخ سراسر افتخار ملت بزرگ ايران بود و كه سرنوشت بعدي ملت و حتي بسياري از پيروزي ها و موفقيت هاي بزرگ در جنگ هشت سال دفاع مقدس دربعد از آزادسازي خرمشهر رقم خورد.
شاهرخ كناري ايمان و توكل به خداوند متعال را عنصر اصلي در فتح خرمشهر دانست و يادآور شد: با وجود همه تلاش ها ، مجاهدتها و تقديم شهدي فراواني در نبرد خونين آزادسازي خرمشهر ولي امام خميني (ره) در بياني عميق و ژرف فرمودند كه خرمشهر را خدا آزاد كرد.
وي تصريح كرد: روز سوم خرداد در حقيقت نقطه عطفي در تاريخ ملت بزرگ ايران بود و سرنوشت بعدي ملت و جنگ هشت سال دفاع مقدس دربعد از آزادسازي خرمشهر رقم خورد.
در اين همايش همچنين از دو اثر ادبي و كتاب شعر شامل «روياي كودكانه» اثر سيد مسعود پرهيزگار با موضوع شعر كودك و «دري به كوچه آيينه» اثر حميد حسينيان با حضور مسئولان اجرايي رونمايي شد.
اين همايش با همت تشكل مردم نهاد راه ملت و به پاس و گراميداشت روز سوم خرداد سالروز آزادسازي خرمشهر در ياسوج برگزار شد.
3016/6110