170میلیارد ریال برای آسفالت معابر روستایی زنجان هزینه می شود

زنجان - ایرنا - مدیركل بنیاد مسكن استان زنجان گفت: بیش از 170 میلیارد ریال اعتبار یارانه ای به منظور آسفالت ریزی معابر روستایی استان با همكاری دهیاری ها تخصیص یافته است.

سجاد صنعتی منفرد روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، افزود: تاكنون 90 پروژه در این خصوص اجرا شده و 50 پروژه نیز در دست اجراست.
وی خاطرنشان كرد: برای تهیه و اجرای طرح های هادی سال گذشته از محل اعتبارات استانی 60 میلیارد ریال و از محل اعتبارات ملی نیز 170 میلیارد ریال هزینه شد.
صنعتی منفرد به اهمیت اقامتگاه‌های بوم گردی جهت توسعه گردشگری در روستاها اشاره و خاطرنشان كرد: این بنیاد برای گسترش صنعت گردشگری روستایی، تسهیلات ویژه‌ای پیش بینی كرده است.
وی به پرداخت تسهیلات جهت ایجاد واحدهای بوم گردی در استان اشاره و تاكید كرد: 150 میلیون ریال تسهیلات با سود چهار درصد برای نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسكونی به متقاضیان پرداخت می شود.
صنعتی منفرد گفت: بازپرداخت این تسهیلات 60 ماهه است و همچنین تسهیلات 200 میلیون ریالی با سود پنج درصد و بازپرداخت 12 ساله برای ساخت واحدهای جدید بوم گردی به افراد واجد شرایط پرداخت می‌شود.
وی با اشاره به اقدامات بنیاد مسكن زنجان در روستاهای هدف گردشگری و دارای بافت با ارزش، گفت: به نتیجه رسیدن مطلوب این اقدامات نیازمند همكاری روستاییان است.
صنعتی منفرد افزود: هفتاد درصد اعتبارات سال قبل برای مقاوم سازی مسكن روستایی از محل تسهیلات كم بهره چهار درصد، جذب شد.
وی تصریح كرد: پیش بینی می شود تا پایان تیر سال جاری مابقی اعتبارات در این حوزه جذب شود.
به گزارش ایرنا، امسال عملیات اجرایی طرح های عمرانی با 290 میلیارد ریال اعتبار در این استان آغاز یا به بهره برداری رسیده است.
استان زنجان 935 روستای دارای سكنه دارد كه از این تعداد 730 روستا بالای 20 خانوار هستند.
3216/6085