سوم خرداد نماد ايثار و پيروزي ملت ايران بر استكبار است

سنندج - ايرنا - فرمانده ناحيه مقاومت سپاه بيجار گفت: سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر نماد پيروزي، ايثار و مقاومت ملتي است كه با از خودگذشتگي و فداكاري بر دشمن بعثي تحت حمايت استكبار پيروز شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سرهنگ سعيد شعباني شامگاه چهارشنبه در حاشيه برپايي ايستگاه صلواتي به مناسب فتح خرمشهر در جمع مردم و بسيجيان اظهار داشت: فتح خرمشهر در عمليات بيت المقدس از جمله پيروزي هاي غرور آفرين و ماندگار در تاريخ مقاومت اين ملت است.
وي افزود: برگزاري جشن و برپايي ايستگاه صلواتي با هدف گراميداشت اين روز و در راستاي كنگره 5400 شهيد استان كردستان با هدف زنده نگهداشتن ياد و خاطره حماسه تاريخي مردم و رزمندگان اسلام در فتح خرمشهر است.
سرهنگ شعباني اضافه كرد: دين اسلام، قرآن و حادثه عاشورا به ما درس مقابله و مبارزه با ظلم و ستم و برپايي دين خدا و دفاع از ارزش هاي الهي آموخت و در شرايط كنوني رمز پيروزي بر سختي ها در كشور با تاسي از دوران دفاع مقدس، ايمان به خدا و اتكا به توان داخلي است.
به گزارش ايرنا، به مناسبت فرا رسيدن سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر قهرمان و روز مقاومت، ايثار و پيروزي، ايستگاه صلواتي با مشاركت پايگاه مقاومت بسيج حسينيه بيجار در حاشيه پارك 15 خرداد بيجار برپا شد، پس از افطار در اين مكان از مردم با دمنوش و كيك پذيرايي شد.
پخش نواي دلنشين ممد نبودي شهر آزاد گشته و تداعي خاطراتي از عمليات غرور آفرين بيت المقدس توسط رزمندگان حاضر در اين عمليات، اجراي سرود، دكلمه، نور افشاني و توزيع افطاري ساده ميان مردم از برنامه هاي اين ايستگاه صلواتي بود.
كنگره بزرگداشت پنج هزار و 400 شهيد استان كردستان مهر ماه 97 برگزار خواهد شد.
شهرستان بيجار با 89 هزار نفر جمعيت 450 شهيد تقديم آرمان هاي انقلاب اسلامي كرده است.
7350/9102