هدف انقلاب اسلامی زمینه سازی برای ظهور امام زمان (عج) است

تهران - ایرنا - مدیرعامل بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) معتقد است مقدمه سازی برای ظهور امام زمان هزینه دارد و هدف از استقرار انقلاب اسلامی ایران زمینه سازی برای ظهور آن حضرت است.

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا از بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم حجت الاسلام محمود متوسل در نشست تخصصی ویژگی های جامعه منتظر گفت: نگاه به موضوع مهدویت نگاهی محدود به یك قوم و یا مذهب نیست بلكه تفكر مهدویت یك تفكر جهانی است و قرار است بر جهان حاكم شود. به همین دلیل هر جایی كه نیاز باشد باید در عرصه حضور داشت و نسبت به ترویج فرهنگ مهدویت اقدام كرد.
وی افزود: با پیروزی انقلاب اسلامی و گذشت 40 سال از آن برخی بر این عقیده هستند كه كار تمام شده، اما در اصل، كار شروع شده است. چون خدا به بندگان صالح نشان داده كه اگر در راه زمینه سازی ظهور امام زمان(عج) گام بردارند آنان را یاری خواهد كرد.
متوسل تاكید كرد: اگر ما هدف انقلاب اسلامی را تنها برچیدن حكومت شاهنشاهی و برپایی حكومت اسلامی بدانیم، باید بگوییم كار انقلاب تمام شده و دیگر نیازی نیست انقلابی بمانیم اما باید به این نكته توجه كرد كه هدف انقلاب اسلامی ایران زمینه سازی برای ظهور امام زمان است پس باید در این مسیر گام برداریم.
وی افزود: البته مقدمه سازی برای ظهور امام عصر(عج) بدون هزینه هم نخواهد بود. همان طور كه در زمان انقلاب اسلامی و پس از آن در زمان دفاع مقدس هزینه های سنگینی برای تحقق انقلاب دادیم.
این پژوهشگر مذهبی افزود: در طی سال های گذشته همواره یك سخن در بیانات مقام معظم رهبری مطرح بوده و آن این نكته بوده كه انقلابی باشید و انقلابی بمانید.
وی با اشاره به انتقاد برخی افراد از حضور جوانان ایرانی در سوریه گفت: در زمان جنگ نیز عده ای می گفتند چرا یك جوان مشهدی باید در مرز بجنگد و همان تفكر امروز می گوید چرا جوانان ما باید در سوریه و عراق شهید شوند.
مدیرعامل بنیاد حضرت مهدی موعود گفت: از آنجایی كه امام عصر پس از ظهور بر تمام جهان حكومت خواهد كرد و همه بشریت از ثمرات حكومت ایشان بهره مند می شوند ما نیز باید بدانیم برای زمینه سازی ظهور امام عصر نباید تنها خود را محدود به محدوده جغرافیایی خاص و دین خاصی كنیم.
وی با اشاره به آیه 55 سوره نور گفت: این آیه یكی از آیاتی است كه ظهور حضرت مهدی (عج) را بشارت می دهد و در میان تمام آیات قرآن یك وعده وجود دارد كه مربوط به دنیا است اما هنوز وقت آن نرسیده و آن وعده خداوند برای جانشینی و حكومت بندگان صالح و متدین در زمین است.
متوسل با بیان وظایف مومنان گفت: عده ای بر این باور هستند كه باید صبر كنیم و اقدامی انجام ندهیم تا زمان تحقق وعده خداوند فرابرسد همانند قوم بنی اسرائیل كه به حضرت موسی گفتند شما و خدای خود به جنگ فرعون بروید ما پس از پیروزی به شما ملحق خواهیم شد.
وی افزود: وظیفه مومنان حقیقی و منتظران واقعی ظهور این است كه علاوه بر تلاش برای افزایش معرفت و مودت زمینه های ظهور امام عصر را نیز فراهم كنند.
نشست «ویژگی های جامعه منتظر» چهارشنبه شب به همت كمیته نشست های تخصصی و دانشگاهی بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن كریم و با همكاری بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود(عج) برگزار شد، این سلسله نشست ها در طول برگزاری نمایشگاه با برگزاری سه نشست دیگر از سوی این بنیاد ادامه خواهد داشت.
بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی قرآن با شعار «قرآن، چلچراغ هدایت» از 30 اردیبهشت به مدت 17 روز تا 14 خرداد ماه برابر با سالروز ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران (شب بیستم ماه مبارك رمضان) از ساعت 17 تا 24 در محل مصلای امام خمینی (ره) میزبان علاقه مندان است.
فراهنگ**1003** 1418