خرمشهرهای ایران در حوزه اقتصاد هدف جنگ های پیچیده دشمن است

تهران- ایرنا- رییس ستاد كل نیروهای مسلح گفت: خرمشهرهای ایران در حوزه اقتصاد و معیشت مردم هدف جنگ های پیچیده و غیر سخت دشمن است.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از سپاه نیوز، رییس ستاد كل نیروهای مسلح در این پیام تاكید كرد: آنچه می تواند آمال و آرزوهای اصحاب توّهم در كاخ شیطان بزرگ و اتاق های جنگ و دشمنی با ایران اسلامی به ویژه وزارت خزانه داری آمریكا را بر باد دهد، عمل به هشدارهای سكاندار انقلاب و عمود خیمه نظام اسلامی است كه همه دستگاهها و نیروهای مسلح به ویژه دولت محترم را مخاطب قرار داده است و آن همان ظهور «تفكر انقلابی» در صحنه « جنگ اقتصادی» آزادسازی خرمشهر های اقتصادی كشور از نفوذ و اشغال دشمن است.
وی در این پیام افزود: شكی نیست آحاد مسئولین در دستگاه‌های مختلف به ویژه دولت و سكانداران سیاست خارجی كشور در معرض یك آزمون حساس و بزرگ تاریخی قرار گرفته اند كه آیندگان آن را مورد قضاوت و داوری سخت قرار می دهند و به تعبیر امام حاضر انقلاب « آیا عزت و اقتدار ملت عزیز را حفظ خواهند كرد یا خیر؟ ».
سرلشكر باقری در ادامه این پیام آورده است: در چنین شرایطی همت و وحدت ملی در پرتوی زعامت و هدایت های حكیمانه و هوشمندانه مقام معظم رهبری و فرماندهی كل قوا ( مدظله العالی)، همانند عملیات آزادسازی خرمشهر باید بتواند دستان پرتوان جهادی و تفكر انقلابی را به صحنه آورد و با برهم زدن بازی خناسان، شكست قطعی نقشه های دشمن و تداوم موفقیت‌ها و پیش روندگی انقلاب اسلامی و ملت ایران را حتمی سازد و در این راه مقدس، استمداد از روح مطهر امام راحل(ره) و شهیدان دفاع مقدس و مدافعین حرم و اقتدار و آمادگی‌های همه جانبه نیروهای مسلح كشور اعم از ارتش، سپاه، ناجا، وزارت دفاع و بسیج مستضعفین پشتوانه عظیم و قدرتمند آنان خواهد بود .
وی در این پیام افزود: آزادی خرمشهر رخداد بزرگ فراتر از یك حادثه تاریخی، منشأ تحولات شگرف در روند جنگ تحمیلی و معادلات میدانی آن شد و خرمشهر را ورای یك شهر و نقطه جغرافیایی، تاریخ مجسم مقاومت ملت و پژواك پایداری و جاودانگی انقلاب اسلامی قرار داد و بازگویی نام و نشان آن روح جهاد و سلحشوری را در جامعه ایرانی زنده می‌كند.
رییس ستاد كل نیروهای مسلح در این پیام افزود: اینك با گذشت 36 سال از فتح خرمشهر مظلوم، اندیشیدن به آنچه باعث پیروزی معجزگون عملیات بیت المقدس و فتح الفتوح آزادسازی خرمشهر شد، برای امروز كشور كه نظام سلطه و استكبار درصدد اشغال خرمشهر های دیگر است، بسیار الهام بخش و درس آموز است.
در ادامه این پیام آمده است: حافظه تاریخی ملت ایران گواهی می‌دهد عامل اصلی فتح خرمشهر و در ادامه اخراج اشغالگران بعثی از جای جای سرزمین مقدس كشورمان، ظهور «تفكر انقلابی» پس از حذف بنی‌صدر و تفكرات لیبرالی از صحنه نبرد با دشمن بعثی و به حاشیه رفتن الگوهای جنگ كلاسیك بود كه نقطه عطفی را در ادامه دفاع مقدس رزمندگان اسلام سبب شد.
سرلشكر باقری در این پیام افزود: جنگ تحمیلی با الطاف خداوندی و مقاومت و ایستادگی ملت ایران و رشادت‌ها و فداكاری‌های رزمندگان دلاور اسلام از یك تهدید بزرگ به یك فرصت طلایی تبدیل شد، اینك در شرایطی كه فتنه های سهمگین و توطئه های زنجیره ای دشمن در عرصه های سخت، نیمه سخت و نرم فاقد تاثیر راهبردی برای تأمین اهداف شوم و شیطانی در براندازی، مهار، استحاله و تضعیف نظام اسلامی شده است و جبهه بدخواهان با تعریف جنگ های پیچیده و غیر سخت خرمشهر های دیگر ایران در حوزه اقتصاد و معیشت مردم را نشانه رفته است، چه باید كرد؟ و نسخه رهایی بخش ایران عزیز در این عرصه چه می تواند باشد؟
اجتمام*1724*1193