فتح خرمشهر نماد قدرت ملي است

تهران - ايرنا - ارتش جمهوري اسلامي ايران در بيانيه اي به مناسبت سالروز آزادسازي خرمشهر آورده است: فتح خرمشهر، نماد وحدت، قدرت ملي، پايداري و عدم پذيرش هرگونه تجاوز از سوي ملت بزرگ ايران اسلامي است.

به گزارش ايرنا از روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، در ابتداي اين بيانيه كه روز چهارشنبه به مناسبت سوم خرداد، صادر شده آمده است: مردم ايران با بهره ‌گيري از تجربيات دوران دفاع مقدس و مقاطع پر فراز و فرود گذشته آماده‌تر از هر زمان ديگري توطئه‌هاي اقتصادي و سياسي دشمنان را خنثي مي‌كنند.
در اين بيانيه اضافه شده است: فتح خرمشهر توسط رزمندگان اسلام، پس از 19 ماه اشغال، نماد وحدت، قدرت ملي، پايداري و عدم پذيرش هرگونه تجاوز از سوي ملت بزرگ ايران اسلامي است. حماسه عظيمي كه با پشتيباني مردم از رزمندگان اسلام، ايمان، اعتقاد و غيرت دلير مردان ايران اسلامي و از همه مهمتر وحدت و همدلي نيروهاي شركت كننده در آن اعم از ارتش، سپاه و بسيج مردمي به دست آمد.
در ادامه اين بيانيه آمده است: سوم خرداد 1361 يكي از بارزترين جلوه‌هاي نصرت الهي در تاريخ سراسر افتخار جمهوري اسلامي ايران به شمار مي‌رود. در اين روز عظيم، شهر خون و قيام پس از 19 ماه، بار ديگر توسط رزمندگان اسلام آزاد شد و پرچم اسلام بر فراز مسجد جامع خرمشهر به اهتزاز در آمد.
خرمشهر سوم خرداد 61 پس از 19 ماه اشغال در عمليات بيت المقدس آزاد شد.
اجتمام*7029 *1569