رابطه ایران و صدر دوستانه و برادرانه است

بغداد- ایرنا - 'ایرج مسجدی' سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد گفت: رابطه مسوولان ایرانی و سید مقتدا صدر رابطه ای دوستانه و برادرانه است.

مسجدی روز دوشنبه در پاسخ به سوال خبرنگار ایرنا در بغداد درخصوص انتشار برخی ادعاها در خصوص وجود اختلاف میان جمهوری اسلامی ایران با صدر، این گونه ادعاها را تكذیب كرد.
سفیر ایران با تبریك به ائتلاف انتخاباتی سائرون (مورد حمایت صدر) كه بیشترین كرسی ها را در چهارمین انتخابات پارلمانی عراق كسب كرده است، گفت: صدر از دوستان و برادران عزیز و تاثیرگذار در كشور دوست و همسایه ما عراق می باشد.
وی گفت: رابطه جمهوری اسلامی ایران و صدر یك رابطه تاریخی و ریشه دار بوده چنانكه جمهوری اسلامی ایران با دو شهید بزرگوار سید محمد باقر و سید محمد صادق صدر( عمو و پدرش) نیز دارای رابطه ای عمیق بوده است.
سفیر جمهوری اسلامی ایران تاكید كرد: رابطه مسئولین كشور با صدر رابطه ای دوستانه و برادرانه بوده و تا آنجا كه اطلاع دارم بسیاری از مسئولان جمهوری اسلامی ایران از جمله قاسم سلیمانی به وی بسیار علاقمند هستند.
وی اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال و حمایت از اراده مردم عراق در برگزیدن نمایندگان پارلمان به كلیه احزاب، گروهها و ائتلاف هایی كه در انتخابات موفق به كسب كرسی شده اند، تبریك می گوید.
مسجدی افزود: جمهوری اسلامی ایران با برخورداری از رابطه ای حسنه و دوستانه با همه طیف های مردم عراق، با تمام گروهها و ائتلاف هایی كه حائز بیشترین كرسی در چهارمین دوره انتخابات پارلمانی گردیده اند نیز رابطه ای سازنده دارد و همه این گروهها و ائتلاف ها برادران عزیز و خوب ما هستند.
تعدادی رسانه های منطقه ای درروزهای گذشته ادعاهایی درخصوص وجود اختلاف میان صدر با ایران مطرح و برخی اظهارنظرها را نیز به وی نسبت دادند.
خاورم**380**

سرخط اخبار جهان