دوچرخه سواري معلولان به امكانات بيشتري نياز دارد

تهران - ايرنا - سرپرست انجمن دوچرخه سواران معلول، امكانات و تامين قطعات براي حضور ورزشكاران در بازيهاي آسيايي جاكارتا را كافي و مطلوب ندانست و گفت: براي رفع اين مشكل از امكانات فدراسيون دوچرخه سواري استفاده خواهيم كرد.

«فرهاد عصفوري» روز دوشنبه در گفت و گو با ايرنا با بيان اينكه تعداد رشته هاي ورزشي تحث پوشش فدراسيون ورزش هاي جانبازان و معلولان زياد است و بدون ترديد فراهم كردن امكانات لازم براي همه رشته هاي ورزشي مقدور نيست، افزود: ما هم اين مشكلات را مي دانيم و توقع زيادي هم از فدراسيون نداريم. بنابراين در توافقي بين فدراسيون هاي جانبازان و دوچرخه سواري قرار است از امكانات آنها براي آماده سازي تيم اعزامي به جاكارتا استفاده كنيم.
وي درباره تركيب نهايي تيم اعزامي به مسابقات پاراآسيايي جاكارتاي اندونزي اظهار داشت: در تير ماه امسال اردوهاي10 ورزشكار اين رشته به صورت غيرمتمركز برگزار مي شود كه در نهايت از بين «بهرام سليماني» و «حجت صياد» از شيراز، «آرش خزائي» و «عليرضا قاسمي» از تهران، «اكبر كريمي» و «مهدي محمدي» از زنجان، «صابر رحيم پور» از گيلان، «علي رضايي» از مازندران، «علي سلطاني» از اردبيل و «اكبر لطفي» از كرمان سه نفر به اردوي تيم ملي دعوت خواهند شد.
سرپرست انجمن پارادوچرخه سواري گفت: تركيب نهايي تيم اواخر مرداد ماه اعلام مي شود و قبل از اعزام، چهار مرحله اردوي متمركز برپا خواهد شد.
عصفوري اضافه كرد: ورزشكاران ايران در بخش انفرادي و تيمي در ماده پيست با حريفان خود رقابت خواهند كرد.
وي با بيان اينكه دوچرخه سواران معلول ايران در بازي هاي پاراآسيايي 2014 اينچئون كشور كره جنوبي در جايگاه چهارم و پنجم قرار گرفتند، اظهار داشت: هم اكنون سطح آمادگي ورزشكاران اين رشته در مقايسه با دوره هاي قبل افزايش داشته و شانس كسب مدال ما بيشتر شده است. اندونزي، ژاپن، مالزي و چين از رقباي اصلي ايران در رشته دوچرخه سواري معلولان هستند.
سومين دوره اين بازي ها 12 تا 21 مهر ماه امسال و با حضور سه هزار و 589 ورزشكار از 43 كشور قاره كهن و در 18 رشته ورزشي به ميزباني اندونزي برگزار مي شود.
مراسم افتتاحيه 14مهر ماه در ورزشگاه 80 ساله «گلورا بونگ كارنو» شهر برگزار مي شود. در اين بازي ها ٦٨٥ مدال توزيع خواهد شد كه از اين تعداد ٣٠٠ نشان براي زنان، ٣٤٣ مدال براي مردان و ٤١ گردن آويز در ميكس و تيمي است.
ايران هم با 301 ورزشكار در قالب بزرگترين كاروان ورزشي پس از پيروزي انقلاب اسلامي در 13 رشته ورزشي پارا شنا، پارا دووميداني، دوچرخه سواري در بخش پيست، پارا وزنه برداري، پاراتيراندازي، پارا تيراندازي با كمان، گلبال، جودو ، پارا تنيس روي ميز، واليبال نشسته، شطرنج و بسكتبال با ويلچر اعزام خواهد شد كه در حال حاضر رشته بوچيا (رشته توپي) در انتظار تاييد از سوي كميته برگزاري رقابت ها بسر مي برد.
كاروان ورزشي ايران دهم مهر ماه با يك پرواز مسقتيم عازم جاكارتا خواهد شد.
ورزشي**9250**1597