۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۲۰
کد خبر: 82921026
۰ نفر
شوراي اجتماعي محلات موجب كاهش مشكلات مردم مي شود

همدان- ايرنا- عضو شوراي اسلامي شهر همدان گفت: تشكيل شوراي اجتماعي محلات بدون ترديد مشكلات مردم را كاهش و پيگيري از سوي مسئولان را هموار مي كند.

به گزارش ايرنا، اكبر كاووسي روز يكشنبه در بازديد مسئولان اجرايي از برخي مناطق و محله هاي شهر همدان اظهار داشت: شوراي ياد شده راه حل مناسب براي به حداقل رساندن مشكلات و دغدغه هاي مردم است.
وي بيان كرد: اداره اين شورا به دست معتمدان و مردم هر منطقه از مزيت هاي طرح شوراي اجتماعي محلات به شمار مي رود ضمن اينكه پيگيري و رفع مشكلات و معضلات محلات را شتاب مي بخشد.
كاووسي با تاكيد بر لزوم تقويت مطالبه گري در مردم، گفت: شهروندان بايد براي پيگيري و حل مشكلات محلات خود پيشگام باشند.
وي افزود: جبران مشكل عقب ماندگي مديريت شهري با همبستگي و ريشه اي حل مي شود و تشكيل شوراي اجتماعي محلات بهترين راه براي رسيدن به اهداف تعالي در توسعه و آباداني شهر است.
رئيس مركز مطالعات و پژوهش هاي شوراي اسلامي شهر همدان نيز در اين بازديد بر لزوم مشاركت شهروندان در برنامه ها و طرح هاي شهرداري تاكيد كرد.
حميد بادامي نجات، با اشاره به نشست هاي هم انديشي با حضور مردم و صاحب نظران گفت: اين نشست ها نه تنها به بررسي دقيق مشكلات مردمي مي پردازد بلكه حس مشاركت و مطالبه مردم را تقويت مي كند.
وي اضافه كرد: رويكرد شوراي اسلامي پنجم توجه ويژه به مناطق كمتر برخوردار است و در اين راستا نسبت به خدمات رساني مطلوب در اين مناطق اقدام مي كنيم.
بادامي نجات طرح جلوگيري از ساخت و سازهاي غير مجاز و نيز ترغيب و تشويق مردم به استفاده از دفترچه عوارض با 80 درصد تخفيف را از برنامه هاي اجرايي در مناطق كم برخوردار عنوان كرد.
در اين بازديد به مشكلات مختلفي از جمله معضل اعتياد و عرضه مواد مخدر، نبود مجموعه فرهنگي و ورزشي در منطقه، نبود فضاي سبز مناسب، مشكلات آب و فاضلاب و خرابي آسفالت و پياده روها اشاره شد.
شهر همدان داراي چهار منطقه و 12 ناحيه است.
7520/2090

سرخط اخبار استان‌ها