فرزند ترامپ دیدار با نماینده شاهزادگان عربستان و امارات را تایید كرد

تهران – ایرنا - 'دونالد جونیور ترامپ' پسر ارشد 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریكا ضمن تایید دیدار با نماینده دو شاهزاده عرب در آستانه انتخابات 2016 آمریكا، آن را كم اهمیت جلوه داد.

به گزارش ایرنا، نشریه نیویورك تایمز دیروز(شنبه) با انتشار گزارشی از ارتباط مخفیانه امارات و عربستان سعودی با پسر ارشد «دونالد ترامپ» پیش از انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریكا خبر داد كه می تواند روزنه ای بر روابط پشت پرده مقامات كنونی این كشور با برخی سران عرب منطقه بگشاید.
به گزارش نیویورك تایمز، در این نشست كه در برج ترامپ در نیویورك برگزار شد،علاوه بر جورج نادر نماینده شاهزادگان عربستان و امارات ، «اریك پرینس» تاجر صاحب نام و موسس شركت امنیتی خصوصی «بلك واتر (آكادمی)» و یك كارشناس صهیونیستی در حوزه شبكه های اجتماعی موسوم به «جوئل زمل» هم حضور داشته اند.
نیویورك تایمز می نویسد كه نادر در دیدار با ترامپ جونیور، اشتیاق شاهزادگان عربستان و امارات برای كمك به پیروزی پدر او در انتخابات ریاست جمهوری را آشكار ساخته و گفته است كه به عقیده آن ها، ترامپ می تواند «خلاء قدرت ایجاد شده در خاورمیانه در پی سیاست های باراك اوباما را پر كند».
دیدگاه فرزند ترامپ به پیشنهاد كمك این كشورهای عربی مثبت بوده و نادر از آن به بعد دیدارهایی با داماد و مشاوران رئیس جمهوری آمریكا داشته است.
به نوشته فاكس نیوز، ترامپ جونیور بنا بر رونوشت هایی كه این هفته از سوی كمیته قضایی سنای آمریكا منتشر شده اند، این دیدار را تایید و آن را كم اهمیت جلوه داده است. وی همچنین به سناتورها گفت كه به این نشست «مشكوك»بوده است.
«شك من توجیه پذیر بود. این نشست هیچ اطلاعات هدفمندی به همراه نداشت و اصلا در مورد آن چه قرار بود باشد، نبود.»
این تارنمای آمریكایی به نقل از الن فوترفاس از وكلای ترامپ جونیور، اضافه كرد: «دونالد ترامپ جونیور دیدار با اریك پرینس، جورج نادر و فرد دیگری را كه احتمالا جوئل زامل است، در آستانه ی انتخابات 2016، به یاد دارد. آن ها كوشیدند ترامپ جونیور را به پذیرش تریبونی در شبكه های اجتماعی یا یك راهبرد بازاریابی متقاعد كنند.وی تمایلی نداشت و این پایان ماجرا بود.»
به گزارش تارنمای هیل، برایان شاتز سناتور آمریكایی در پی انتشار این گزارش، در پیامی توییتری، كمپین انتخاباتی ترامپ را «مطلقا دیوانه وار» خواند.
به نوشته این رسانه، گزارش نیویورك تایمز نشان می دهد كه احتمالا روسیه تنها كشوری نیست كه به دنبال انتصاب دونالد ترامپ در كاخ سفید بوده است.
بنابر گزارش ها رابرت مولر بارزس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات 2016 آمریكا، تعاملات میان نادر و زامل را نیز در دست بررسی دارد.
اروپام**9418 ** 1908