۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۲۱
کد خبر: 82920651
۰ نفر
بانوي تيرانداز پارالمپيكي: پرچمداري عين قهرماني است

تهران - ايرنا - «سميرا اِرم» يكي از دو پرچمدار كاروان ورزشي ايران در بازي هاي پاراآسيايي 2018 كه براي نخستين بار در تپانچه بادي 50 متر زنان دومين سهميه مستقيم توكيو را شكار كرد گفت: پرچمداري عين قهرماني است زيرا اين مسئوليت و افتخار در اخلاق معنا مي هد.

اين بانوي تيرانداز معلول شيرازي به همراه «ساره جوانمردي» دارنده 2 نشان طلاي پارالمپيك ريو و مدال برنز لندن، روز گذشته از سوي كميته ملي پارالمپيك به عنوان پرچمداران كاروان ايران در بازيهاي آسيايي 2018 اندونزي معرفي شدند.
اين نخستين باري است كه 2 بانو پرچمدار يك كاروان مي شوند.
«اِرم» روز يكشنبه در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت: حضور در بازي هاي پاراآسيايي 2018 نخستين تجربه من خواهد بود، هر چند اولين تجربه ام به بازيهاي پارالمپيك ريو باز مي گردد.
پرچمدار اختتاميه كاروان ايران به جاركاتا؛ اين مسئوليت را خطير و افتخاري بزرگ براي خود برشمرد و افزود: انتخاب يك پرچمدار فقط شامل مدال آوري نيست، بلكه منش اخلاقي و رفتاري از مهمترين شاخصه اين انتخاب است.
ارم گفت: پرچمداري كاروان ايران را براي نخستين بار تجربه مي كنم و مي دانم رسالت سنگيني بر عهده دارم و تلاش مي كنم تا به بهترين شيوه ممكن و با اخلاق نيكو امانت دار باشم كه اين عين قهرماني است.
اِرم از سال 1394 عضو تيم ملي شده و بلافاصله در رقابت هاي قهرماني جهان سهميه ورودي مسابقات را كسب كرده است.
وي كه در تپانچه بادي 10متر زنان به اين رويداد اعزام شده است، در رقابت هاي قهرماني جهان در كرواسي در سال 2015 مدال طلاي انفرادي و تيمي را كسب و براي نخستين بار سهميه بازي هاي پارالمپيك ريو 2016 را شكار كرد.
اين بانوي پارالمپيكي ايران ابراز اميدواري كرد كه در بازي هاي پاراآسيايي تير خود را براي كسب مدال خوشرنگ شليك خواهد كرد.
سومين دوره اين بازي ها 12 تا21 مهر ماه امسال و با حضور سه هزار و 589 ورزشكار از 43 كشور قاره كهن و در 18 رشته ورزشي به ميزباني اندونزي برگزار خواهد شد.
در اين بازي ها ٦٨٥ مدال توزيع مي شود كه از اين تعداد ٣٠٠ نشان براي زنان، ٣٤٣ مدال براي مردان و ٤١ گردن آويز در ميكس و تيمي است.
ايران هم با 301 ورزشكار در قالب بزرگترين كاروان ورزشي پس از پيروزي انقلاب اسلامي در 13 رشته ورزشي به اين مسابقات اعزام مي شود.
ورزشي**9250**1597