۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۰:۵۹
کد خبر: 82920626
۰ نفر
سرانجام خط دوچرخه سواران در بوشهر به كجا رسيد

بوشهر- پايگاه خبري - تحليلي سپاس با انتشار مطلبي با عنوان سرانجام خط دوچرخه سواران در بوشهر به كجا رسيد؟ بلاتكليف ماندن موضوع ايجاد مسير دوچرخه سواري در خيابان هاي اين شهر را منعكس كرده است.

به گزارش سپاس در ادامه اين مطلب آمده است: از اقدامات جالب شهرداري بوشهر در سال هاي گذشته ايجاد مسير ويژه دوچرخه سواران در خيابان هاي شهر بود كه با استقبال ورزش دوستان و شهروندان مواجه شد اما چند ماهي است اين مسيرها به دست فراموشي شده اند و گلايه هاي مردم را در پي داشته است.
به دليل شرايط آب و هوايي سخت و طاقت فرساي استان بوشهر، نيمي از سال امكان حضور براي تفريح در بيرون از خانه براي شهروندان سخت و با ظهور پديده گردو غبار شهروندان بوشهري محكوم به خانه نشيني هستند.
خانه نشيني و كم تحركي باعث بروز بيماري هاي فراواني مانند ديابت در استان بوشهر شده است به صورتي كه اين استنان آمار بالايي از درصد جمعيت مبتلا به ديابت در سطح كشور را به خود اختصاص داده است.
در بيشتر ماه هاي سال امكان فعاليت ورزشي در بيرون از منزل با توجه به شرايط آب هوايي در اوايل صبح و شب ها در بوشهر امكان پذير نيست و باتوجه به كمبود امكانات تفريحي بخشي از جوانان به تفريحات ناسالمي مانند قليان روي آورده اند كه اين امر باعث شده تا استان بوشهر بيشترين استعمال كننده قليان در بين جوانان در كشور است.
دوچرخه سواري به عنوان يك ورزش مفرح در استان بوشهر است كه علاقه مندان زيادي دارد به صورتي كه در شب شاهد حضور تعداد زيادي دوچرخه سوار در شهر بوشهر هستيم.
در ساليان گذشته شهرداري بوشهر اقدام به ايجاد مسير ويژه دوچرخه سواران در برخي از خيابان هاي شهر كرده بود كه با رنگ ها و علائم خاص مشخص شده بودند اما چند ماهي است اين مسيرها فراموش شده اند در حالي كه انتظار توسعه و حمايت از طرح و ابتكار جالب بود.
اين مسيرها كه به صورت كارشناسي انتخاب مي شوند تاثير بسزايي در افزايش امنيت و تسهيل تردد دوچرخه سواران دارند و اميد است شهرداري بوشهر نسبت به احيا مسيرهاي دوچرخه سوراي اقدام كند.
7212/6045