جوانمردی و ارم پرچمداران ایران در پاراآسیایی شدند

تهران- ایرنا- كمیته ملی پارالمپیك، «ساره جوانمردی» و «سمیرا ارم» دو بانوی ورزشكار را به عنوان پرچمداران ایران در مراسم افتتاحیه و اختتامیه سومین دوره بازی های پاراآسیایی جاكارتا برگزید.

به گزارش ایرنا، جوانمردی بانوی تیرانداز معلول ایران، در رقابت های اخیر قهرمانی جهان در كره جنوبی با كسب دو نشان طلا و عنوان قهرمانی جهان نخستین سهمیه پارالمپیك توكیو را كسب كرد. وی همچنان در رشته خود تنها بانوی مدال آور پارالمپیكی است كه این عنوان را یدك می كشد.
پارا تیرانداز طلایی كشورمان همچنین افتخارات دیگری در عرصه های بین المللی كسب كرده و به همین منظور پرچمداری كاروان ایران در مراسم افتتاحیه بازی های پارا آسیایی جاكارتا به وی سپرده شده است.
جوانمردی تنها ورزشكار پارالمپیكی ایران است كه برای دومین بار پیاپی در فاصله دو سال مانده به بازی های پارالمپیك موفق به كسب جواز ورودی این بازی ها شده است.
بانو ارم عضو تیم ملی تیراندازی نیز به عنوان پرچمدار ایران در مراسم اختتامیه این بازی ها انتخاب شده است.
ارم در رقابت های قهرمانی جهان در كره جنوبی موفق شد در ماده تپانچه خفیف بانوان در بخش انفرادی ركوردشكنی كند. این ركورد تا پیش از این برای مدت 20 سال در اختیار كره ای ها بود.
كمیته ملی پارالمپیك برای نخستین بار دو پرچمدار بانو را برای مراسم های افتتاحیه و اختتامیه بازی های پاراآسیایی معرفی می كند.
سومین دوره بازی های پاراآسیایی 14 تا21 مهر ماه امسال با حضور سه هزار و 589 ورزشكار از 43 كشور آسیا در 18 رشته ورزشی به میزبانی اندونزی در شهر جاكارتا برگزار خواهد شد.
در این بازی ها ٦٨٥ مدال توزیع می شود كه از این تعداد ٣٠٠ نشان برای زنان است.
ایران با 301 ورزشكار در قالب بزرگترین كاروان ورزشی پس از پیروزی انقلاب اسلامی در 13 رشته ورزشی پارا شنا، پارا دوومیدانی، دوچرخه سواری در بخش پیست، پارا وزنه برداری، پارا تیراندازی، پارا تیراندازی با كمان، گلبال، جودو، پارا تنیس روی میز، والیبال نشسته، شطرنج و بسكتبال با ویلچر اعزام خواهد شد كه رشته بوچیا در انتظار تایید از سوی كمیته برگزاری رقابت هاست.
ورزشی **1528**9250**1368