دمشق بر لزوم تقویت همكاری در تمامی زمینه ها با ایران تاكید كرد

دمشق – ایرنا – سامر الخلیل وزیر اقتصاد سوریه امروز (پنجشنبه) پس از استقبال از عباس آخوندی وزیر راه و مسكن و شهرسازی ایران در فرودگاه بین المللی دمشق بر لزوم تقویت همكاری های دوجانبه میان دو كشور در تمامی زمینه ها تاكید كرد.

الخلیل در گفت وگو با خبرنگار ایرنا در دمشق ضمن اعلام این مطلب، اظهار داشت: سفر وزیر راه و مسكن و شهرسازی ایران به سوریه بیانگر تاكید دو دولت و رهبران ایران و سوریه در زمینه تحكیم و گسترش مناسبات مشترك در تمامی زمینه های اقتصادی، تجاری، مالی و بانكی است.
وی با اشاره به امضای توافقنامه اقتصادی راهبردی طولانی مدت میان تهران و دمشق، از این دیدار به عنوان یك 'فرصت مهم برای فراهم آوردن زمینه نشست های كمیته مشترك اقتصادی و كمیسیون عالی مشترك میان دو كشور' نام برد.
وزیر اقتصاد سوریه افزود: ما هم اكنون پس از فائق آمدن بر مشكلات و سختی ها در آستانه بازسازی سوریه قرار داریم؛ ما توانستیم با همكاری كشورهای شرافتمند و در راس آنها جمهوری اسلامی ایران بخش عمده تروریسم را از بین ببریم و بخش مهمی از جغرافیای سوریه را باز پس بگیریم.
این مقام سوری از مرحله پیش رو كشورش به عنوان 'مرحله بازسازی سوریه' نام برده و بیان داشت: ما هم اكنون به دنبال آن هستیم تا ایران شریك واقعی ما در این مرحله باشد.
وزیر راه و شهرسازی جمهوری اسلامی ایران صبح امروز (پنجشنبه) در راس هیاتی برای تبادل همكاری های اقتصادی بین ایران و سوریه وارد دمشق شد و مورد استقبال وزیر اقتصاد این كشور قرار گرفت.
دیدار عباس آخوندی از دمشق برای حضور در نشست مقدمه كمیسیون مشترك اقتصادی بین دو كشور سوریه و ایران است.
هیاتی از بخش خصوصی ایران، وزیر راه و مسكن و شهرسازی را در این سفر همراهی می كند.
آخوندی قرار است در طول سفر خود به دمشق دیدارهای دو جانبه ای با مقامات بلند پایه كشور سوریه برگزار كند.
موضوع محوری این دیدارها مقدمه ای برای برگزاری كمیسیون عالی در بخش اقتصادی است كه در روزهای آینده با حضور مسئولان عالی رتبه دو كشور ایران و سوریه برای قراردادهای نهایی انجام خواهد شد.
خاورم ** 1487*8005*1275