۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۳۲
کد خبر: 82918629
۰ نفر
50 واحد پذیرایی مسیر جاده كندوان در ماه رمضان فعال است

نوشهر- ایرنا - رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری چالوس با اشاره به حلول ماه مبارك رمضان از فعال بودن 50 واحد پذیرایی بین راهی در جاده كندوان در این ماه خبر داد.

سیدعلی اصغر موسوی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت : از120 واحد پذیرایی بین راهی در مسیر جاده كندوان ، 50 واحد با اخذ مجوز در 15 روز نخست ماه رمضان آماده پذیرایی از مسافران هستند و 70 واحد دیگر نیز در نیمه دوم ماه مبارك رمضان به مسافران و گردشگران خدمات ارائه می كنند.
وی افزود : به منظور رعایت شئونات دینی و مذهبی ، گشت های مشترك ادارات میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، تعزیرات حكومتی ، شبكه بهداشت و نیروی انتظامی بر نحوه فعالیت واحدهای بین راهی نظارت خواهند داشت.
موسوی نسبت به هرگونه فعالیت بدون مجوز واحدهای پذیرایی در ماه رمضان هشدار داد و گفت : واحدهای پذیرایی دارای مجوز در محور كندوان با نصب بنر مشخص شده اند.
وی همچنین از اجازه فعالیت 23 واحد پذیرایی شهرستان در جاده كناره با رعایت مسایل شرعی و قانونی در ماه مبارك رمضان خبر داد و افزود : پذیرایی از گردشگران باید در محیط بسته و به دور از چشم روزه داران انجام شود.
بر اساس آمارها 2 هزار تخت و 17 واحد اقامتی در شهرستان چالوس آماده پذیرش مسافران هستند.
یك میلیون و 875 هزار گردشگر داخلی و خارجی نوروز امسال در چالوس اقامت شبانه داشتند .
شهرستان چالوس با جمعیت دستكم 134 هزار نفر و بیش از ‎ 100روستا علاوه بر داشتن سابقه تاریخی به خاطر سرسبزی و زیبایی به عقیق همیشه سبز مشهور است .
جاذبه های مهم گردشگری این شهر كاخ چایخواران، كاخ اجابیت، دریاچه ولشت، پارك جنگلی فین، تله كابین نمك آبرود و هتل استقلال خزر است.
/1295/ 1602/1654