انتقال سفارت آمریكا، مقدسات مسلمانان را هدف قرار داده است

تهران - ایرنا - «عبدالملك الحوثی» رهبر جنبش انصارالله یمن چهارشنبه شب در واكنش به انتقال سفارت آمریكا از تل آویو به قدس گفت، هدف این طرح واشنگتن ضربه زدن به مقدسات امت اسلامی است.

به گزارش شبكه المسیره یمن، رهبر جنبش انصارالله در سخنرانی تلویزیونی خود به مناسبت آغاز ماه مبارك رمضان، این ماه مبارك را به مردم یمن و تمامی مسلمانان تبریك گفت.
الحوثی با اشاره به این كه واشنگتن در بسیاری از مسائلی كه در فلسطین و در دیگر كشورهای اسلامی و منطقه جریان دارد، همدست اسرائیل است، به همین دلیل انتقال سفارت واشنگتن از تل آویو به قدس جای شگفتی نداشت.
وی گفت: برخی كشورها برای توجیه روابط خود با آمریكا، در صدد هستند، میان واشنگتن و تل آویو تفاوت قائل شوند، درحالی كه این دو رژیم دو روی یك سكه هستند.
رهبر انصارالله یمن در بخش دیگری از سخنرانی خود به موضوع جنگ نرم در مسائل فرهنگی و معنوی اشاره كرد و افزود: از ماه مبارك و عبادت در آن باید برای رویارویی با جنگ نرم بهره گرفت، چرا كه روح انسان نیازمند مراقبت همیشگی است و ماه مبارك رمضان بهترین فرصت برای تقویت این مهم است.
پیش از رهبر انصارالله، محمد علی الحوثی' رئیس كمیته عالی انقلاب یمن با تاكید بر حمایت از آرمان های فلسطین، خطاب به متجاوزان به كشورش گفت، به جای آن كه با ما بجنگید،طوفان قاطعیتی علیه رژیم صهیونیستی ایجاد كنید كه قدس را از دست مردم فلسطین درآورده است.
با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از كشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، روز دوشنبه 14 می مصادف با 24 اردیبهشت در اقدامی تحریك آمیز طی مراسمی رسمی، سفارت آمریكا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.
در این مراسم كه در میان تدابیر شدید امنیتی برگزار شد، «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی و برخی از مقام های آمریكایی از جمله «استیون منوچین» وزیر خزانه داری و «جرد كوشنر» داماد و 'ایوانكا» دختر دونالد ترامپ شركت داشتند.
همزمان با انتقال سفارت آمریكا به قدس، نظامیان صهیونیست دوشنبه 14 می (24 اردیبهشت) راهپیمایی مردم غزه در هفتادمین سالگرد «روز نكبت» (اشغال فلسطین توسط صهیونیست ها) را به خاك و خون كشیدند.
در جریان این حملات، 62 فلسطینی شهید و سه هزار و 188 تن دیگر زخمی شدند.
همچنین از آغاز راهپیمایی بزرگ بازگشت (10 فروردین) مصادف با سالگرد «روز زمین» در نوار مرزی غزه با اراضی اشغالی 1948 تاكنون 116 فلسطینی به شهادت رسیده و 12 هزار 520 تن دیگر نیز زخمی شدند.
شبس**9363*1488**