انبارهای غیراستاندارد، كالای قاچاق مكشوفه را از بین می برد

تهران- ایرنا- رییس ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز گفت: بخشی از كالاهای قاچاق كشف شده به دلیل استاندارد نبودن شرایط انبارها در طول زمان از بین می رود؛ به همین سبب این اموال تا پایان امسال تعیین تكلیف می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «علی مویدی» عصر امروز (چهارشنبه) در حاشیه جلسه اعضای ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز، به خبرنگاران اعلام كرد: در جلسه امروز درباره راهبردها و برنامه های كلان مبارزه با قاچاق كالا و ارز و همچنین تعیین تكلیف اموال كشف شده صحبت شد.
وی گفت: بازصادرات كالاهای قاچاق مكشوفه، مستلزم اسناد اولیه است كه امروز، صدور اسناد مورد نیاز توسط مبادی مربوط مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
مویدی تاكید كرد صادرات كالاهای قاچاق مكشوفه مستلزم مقررات خاص است كه بخش هایی از این قوانین در جلسه امروز ستاد مبارزه با قاچاق تصویب شد.
به گزارش ایرنا، وزارتخانه هایی همچون دادگستری، اطلاعات، امور اقتصادی و دارایی، كشور، امور خارجه، صنعت، معدن و تجارت، راه و شهرسازی، جهاد كشاورزی، نفت و بهداشت، درمان و آموزش پزشكی از اعضای ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز به شمار می روند.
همچنین 2 نفر از نمایندگان عضو كمیسیون‌های اقتصادی و قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، سازمان‌های تعزیرات حكومتی، جمع‌آوری و فروش اموال تملیكی، صدا و سیما، بازرسی كل كشور، ستاد كل نیروهای مسلح، فرماندهی نیروی انتظامی، بانك مركزی، گمرك و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و كشاورزی ایران از اعضای این ستادند.
جلسه امروز ستاد مركزی مبارزه با قاچاق كالا و ارز، نخستین نشست این ستاد در سال 1397 بود كه با حضور «عبدالرضا رحمانی فضلی» وزیر كشور، «سید علیرضا آوایی» وزیر دادگستری و نمایندگان سازمان های عضو، پشت درهای بسته برگزار شد.

اقتصام*9189*1961*