۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۱۵
کد خبر: 82917791
۰ نفر
سبوس خام مصرف نكنید

تهران - ایرنا - رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی كشور گفت: ضرر مصرف سبوس خام بیشتر از منافع آن است بنابراین توصیه می شود كه سبوس خام مصرف نشود.

به گزارش خبرنگار سلامت ایرنا، هدایت حسینی روز چهارشنبه در نشست خبری ششمین همایش مكمل های غذایی و رژیمی در سازمان غذا و دارو اظهار داشت: سبوس حتما باید فرآوری و تخمیر شود و سپس مورد مصرف انسان قرار گیرد.
وی تاكید كرد: اگر سبوس خام مصرف شود حتما باید نگران این موضوع باشیم كه حاوی آلاینده هایی است كه به شدت بر سلامت مصرف كننده تاثیر دارد.
وی اضافه كرد: امروز در صنایع غذایی و نانوایی ها توصیه به مصرف سبوس می شود چراكه میزان تحرك و میزان فیبر دریافتی مردم كاهش یافته است و سبوس، جایگزین خوبی برای فیبر است اما حتما باید مجوز وزارت بهداشت را داشته باشد.
رئیس انستیتو تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی كشور در ادامه به مكمل ها اشاره كرد و گفت: سرانه مصرف مكمل ها در كشور افزایش یافته است .
حسینی ، تغییر سبك زندگی را از جمله علل افزایش مصرف مكمل ها عنوان كرد و افزود: 75 درصد، بار بیماری ها( سال های از دست رفته عمر بر اثر ناتوانی و مرگ) مربوط به بیماری های غیرواگیر است و مكمل ها می تواند در پیشگیری از بیماری های غیرواگیر اثربخشی داشته باشد.
ششمین همایش مكمل های غذایی و رژیمی از 29 تا 31 خرداد ماه سال جاری در مركز همایش های بین المللی هتل المپیك تهران برگزار می شود.
اجتمام**9185 **1776