۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۴۷
کد خبر: 82917435
۰ نفر
جولان قارچ سمی؛ مرگ و مسمومیت

استانها - ایرنا - بارندگی های چشمگیر اردیبهشت ماه به همراه توده های تندری سبب رویش انواع قارچ ها بویژه نوع سمی شده كه مصرف آن تاكنون موجب مسمومیت 431 نفر و مرگ هشت تن از شهروندان در استانهای غربی كشور شده است.

** كرمانشاه؛ پنج مرگ و مسمومیت 223 نفر
معاون سیاسی و امنیتی استاندار كرمانشاه گفت: گونه قارچ سمی به نام «آمولینا» تاكنون 223 كرمانشاهی را مسموم كرده كه از این تعداد پنج نفر جان خود را از دست داده اند.
ابراهیم الهی تبار روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: 157 نفر از مسموم شدگان تاكنون از بیمارستان مرخص و تعدادی نیز به دلیل نیاز حاد به پیوند كبد به شیراز منتقل شدند.
وی افزود: امسال به دلیل شرایط آب و هوایی و رطوبت موجود، قارچ سمی آمولینا كه ژن های نهفته آن در خاك وجود دارد، در سطح استان رشد و تكثیر پیدا كرده است كه به دلیل داشتن سمی قوی و كشنده، سیستم گوارش و كبد را نابود می كند.

** كردستان و مسمومیت 83 نفر
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشكی كردستان گفت: در یك هفته گذشته 83 نفر در استان به علت مسمومیت ناشی از مصرف قارچ سمی به مراكز درمانی مراجعه كردند.
فرزام بیدارپور اظهار داشت: پس از بارش های اخیر، گونه های مختلفی قارچ در مناطقی از استان رشد كرد و برخی افراد كه توانایی كافی در تشخیص قارچ های سمی و خوراكی ندارند با مصرف آن دچار مسمومیت شدند.
وی افزود: تعدادی از این افراد ترخیص شدند ولی 28 نفر برای درمان بیشتر در مراكز بیمارستانی بستری هستند.
بیشترین مسمومیت های قارچ سمی در این استان مربوط به شهرستان كامیاران، سنندج، دیواندره و دهگلان است.
درد شكم، تهوع، استفراغ و ضعف و بی حالی از نشانه های مسمومیت قارچ سمی است.

** لرستان؛ سه كشته و 125 مسموم
معاون درمان دانشگاه علوم پزشكی لرستان گفت: در اثر مصرف قارچ سمی در این استان تاكنون 3 نفر جان خود را از دست داده اند و 125 نفر نیز مسموم شده اند.
عباس پزشكی افزود: 6 نفر از این افراد برای پیوند كبد به شیراز اعزام شدند كه متاسفانه 2 نفر فوت كردند و یك نفر نیز در بیمارستان «شهید رحیمی خرم‌آباد» به علت مسمومیت با قارچ سمی جان باخت.
دانشگاه علوم پزشكی لرستان ضمن هشدار نسبت به مصرف قارچ‌های كوهی، اعلام كرده كه تشخیص مسموم نبودن برخی قارچ‌ها فقط از طریق نمونه‌ گیری در آزمایشگاه امكان‌پذیر است و تشخیص سمی بودن قارچ‌ها از طریق رنگ، شكل، طعم و یا از راه سایر روش‌های سنتی امكان‌پذیر نیست.
/6033/1042