عرضه فناوري هاي 7 شركت نانويي ايران در نمايشگاه شانگهاي

تهران- ايرنا- هفت شركت ايراني فعال در حوزه‌ فناوري‌ نانو محصولات و توانمندي خود را در نمايشگاه فناوري‌ نانو شانگهاي چين عرضه كردند.

به گزارش روز چهارشنبه گروه علمي ايرنا از معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري، مواد شوينده و پاك‌كننده‌ مبتني بر فناوري‌ نانو'، 'انواع مواد آبگريز براي پوشش‌دهي شيشه'، سراميك، آجر، سيمان و فلزات'، 'انواع نانورنگ‌هاي محافظ در برابر تابش‌هاي RF'، 'نانوپوشش و رنگ‌هاي ضدخوردگي'، 'رنگ‌هاي الكترواستاتيك آنتي باكتريال و ضدخوردگي'، 'نانوجوهرهاي فلزي و محلول‌هاي شيميايي' و 'خدمات آموزش فناوري نانو به دانش‌آموزان در سطح ملي و بين‌المللي' از جمله محصولات ايراني است كه از سوي شركت هاي ايراني در اين نمايشگاه عرضه شده است.
اين شركت‌ها امروز چهارشنبه 26 ارديبهشت در نشستي كه با حضور شركت‌هاي چيني در پاويون ملي ايران در شهر شانگهاي برگزار مي‌شود، توانمندي‌ها و محصولات خود را براي طرف چيني عرضه و معرفي خواهند كرد تا فرصت‌هاي همكاري مشترك ميان طرفين شناسايي شود.
برپايه اين گزارش، امسال سومين حضور شركت‌هاي ايراني در نمايشگاه نانو شانگهاي است. اين نمايشگاه در سال‌هاي گذشته، با توجه به تمركز بر فناوري نانو پذيراي بازديدكننده‌هاي بسياري از سراسر چين بود.
حضور شركت‌هاي فناور ايراني در سال‌هاي قبل در اين نمايشگاه موجب عقد قرارداد تجاري ميان اين شركت‌ها و شركت‌هاي علاقه‌مند چيني شده‌.
طي دو سال گذشته روند صادرات كالاهاي نانويي ايران به چين روند افزايشي داشته كه پيش بيني مي‌شود فعاليت شركت هاي ايراني در نمايشگاه هاي بين المللي در سال 1397منجر به افزايش شيب صادرات به چين شود.
نمايشگاه فناوري‌ نانوي شانگهاي از 24 تا 26 ارديبهشت 97 (14-16 مي 2018) در مركز نمايشگاه ملي شانگهاي در حال برگزاري است.
علمي ** 1836 **2017