واشنگتن رئیس كل بانك مركزی ایران را تحریم كرد

تهران – ایرنا – دولت آمریكا روز سه شنبه رئیس كل بانك مركزی ایران را به بهانه حمایت مالی از حزب الله تروریست خواند و در فهرست تحریم ها قرار داد.

به گزارش ایرنا و بر اساس بیانیه منتشر شده در تارنمای وزارت خزانه داری (دارایی) آمریكا؛ دفتر كنترل دارای های خارجی این وزارتخانه، ولی الله سیف مقام بلندپایه بانك مركزی ایران و بانك اسلامی البلاد مستقر در عراق را به علت همكاری در انتقال ارز برای گروه حزب الله لبنان و به اتهام حمایت از تروریست تحریم كرده است.
به گزارش ایرنا، دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا سه شنبه هفته گذشته اعلام كرد كه از برجام خارج می شود. این اقدام وی با مخالفت شدید طرف های دیگر برجام روبرو شد.
طرف های اروپایی اعلام كرده اند كه به توافق هسته ای پایبند هستند.
حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران در واكنش به اقدام ترامپ، اعلام كرد كه تهران به همكاری های خود با پنج كشور باقیمانده در توافق هسته ای ادامه خواهد داد و چنانچه از منافع برجام منتفع نشود، نظام تصمیم مقتضی را خواهد گرفت.
وزیر امور خارجه كشورمان رایزنی های خود درباره توافق هسته ای را كه به دستور روحانی صورت می گیرد، از شنبه شب آغاز كرد.
محمدجواد ظریف ابتدا به چین و روسیه رفت و امروز وارد بروكسل شد. وی امشب در بروكسل با وزیران خارجه فرانسه، آلمان، انگلیس و فدریكا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا دیدار و گفت وگو می كند.
شبد**1486**9122