۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۷،‏ ۱۶:۵۲
کد خبر: 82915409
۰ نفر
ورزش دانش‌آموزی در تعامل با فدراسیون‌ها شكوفا می‌شود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی گفت: مهمترین برنامه ما تعامل گسترده با فدراسیون های ورزشی برای پیشرفت و شكوفایی دانش آموزان است.

به گزارش ایرنا، «حسین بابویی» روز دوشنبه در گفت وگو با ایرنا، قهرمانی تیم های كشتی آزاد و فرنگی دانش آموزان كشور در مراكش را فوق العاده دانست و افزود: آنان با از پیش رو برداشتن ورزشكارانی از كشورهای صاحب كشتی، مقتدرانه به عنوان قهرمانی رسیدند كه در دیدار دانش آموزان قهرمان با «محمد بطحایی» وزیر آموزش و پرورش از آنان تقدیر خواهد شد. همچنین اداره كل تربیت بدنی استان های خوزستان و لرستان نیز برنامه های ویژه ای برای تقدیر از قهرمانان دانش آموزی دارند.
وی گفت: یكی از مهمترین برنامه های فدراسیون ورزش دانش آموزی تعامل گسترده با فدراسیون های دیگر است تا جمعیت 12 میلیونی دانش آموزان به مجموعه بزرگ تربیت نخبگان ورزشی تبدیل شود.
بابویی در ادامه یادآور شد: فدراسیون راهبردهای متعددی برای تكمیل فرآیند افتخار آفرینی دانش آموزان قهرمان، در دستور كار دارد تا آن ها بتوانند در رده های مختلف سنی به بالاترین قله افتخار برسند و در نهایت به المپیك راه پیدا كنند. برای تحقق این امر مربیان بهتر و كارآموزده تری برای آنان استخدام خواهیم كرد.
رییس فدراسیون ورزش دانش آموزی گفت: یكی از برنامه های برون مرزی این فدراسیون، اعزام تیم بسكتبال سه نفره به مسابقات جهانی كرواسی در تیر ماه امسال است. تیم تهران قهرمان بسكتبال سه نفره دانش آموزان كشور، نماینده ایران در این دوره از مسابقات است.
تیم كشتی آزاد دانش آموزان ایران، 18 اردیبهشت ماه امسال در مسابقات دانش آموزان جهان در كشور مراكش در مكان نخست ایستاد، و تیم‌های آفریقای جنوبی و برزیل دوم و سوم شدند. در رشته فرنگی نیز تیم دانش آموزان ایران با كسب 5 مدال طلا و 3 نقره، جام قهرمانی را تصاحب كرد و بالاتر از كشورهای اوكراین و مجارستان بر روی سكوی نخست ایستاد.
ورزشی**2052**1597

سرخط اخبار ورزش