كنفرانس بین المللی خبرگزاری ها در پاكستان گشایش یافت

اسلام آباد - ایرنا - كنفرانس بین المللی خبرگزاری ها (ICNA) روز یكشنبه با حضور نمایندگانی از 20 كشور جهان از جمله جمهوری اسلامی ایران در اسلام آباد پایتخت پاكستان گشایش یافت.

به گزارش ایرنا این كنفرانس دو روزه به مناسبت هفتادمین سال استقلال پاكستان و با هدف گسترش همكاری خبرگزاری ها در تعامل چندجانبه برای مقابله با چالش های رسانه ای در اسلام آباد آغاز به كار كرد.
نمایندگانی از كشورهای 'پاكستان، جمهوری اسلامی ایران، آذربایجان، بحرین، بلغارستان، چین، مصر، یونان، اندونزی، قزاقستان، لبنان، عمان، قطر، رومانی، عربستان سعودی، سودان، سوریه، تونس ، تركیه و امارت متحده عربی در این كنفرانس حضور دارند.
فردین پازوكی مدیركل اخبار خارجی خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به نمایندگی از دكتر سید ضیاء هاشمی مدیرعامل ایرنا در این اجلاس شركت كرده است.
دعوت از خبرگزاری رسمی سوریه (SANA) در این اجلاس از نكات قابل توجه این همایش است.
این همایش از سوی خبرگزاری رسمی پاكستان (APP) و با موضوع 'رسانه ها - فرصت ها و چالش های پاكستان با تمركز ویژه بر خبرگزاری ها' آغاز به كار كرد.
وزیر اطلاع رسانی و میراث ملی پاكستان در سخنانی در آیین افتتاحیه این كنفرانس از رسانه ها خواست تا با خودباوری و مسئولیت پذیری بیشتر، بر اعتماد عمومی بیفزایند.
'مریم اورنگ زیب' از رسانه ها به عنوان ركن چهارم دموكراسی یاد كرد و از اخبار دروغ به عنوان یكی از چالش های رسانه ها در عصر امروز به ویژه در موضوع امنیت یاد كرد.
وی اضافه كرد: پاكستان طی سه دهه گذشته با چالش تروریسم و ​​افراط گرایی مواجه بوده است و در این مسیر نیز هزینه های زیادی داده است.
وزیر اطلاع رسانی و میراث ملی پاكستان همچنین از رسانه ها به عنوان عامل ایجاد و گسترش صلح در جهان یاد كرد و افزود: رسانه ها در منطقه ما عمدتا به موضوعات سیاسی تمركز كرده اند كه دیگر بخش ها نظیر فرهنگ و آداب و رسوم ملت ها و نزدیكی ملت ها و اقوام به یكدیگر ممكن است مورد غفلت قرار گیرد.
'مسعود ملك'مدیر عامل خبرگزاری پاكستان (APP) نیز در این همایش، از این كنفرانس به عنوان فرصتی برای تعامل و تبادل تجربیات و اطلاعات روزنامه نگاران و رسانه ها و گسترش ارتباطات رسانه ای و زمینه های همكاری یاد كرد.
وی ادامه داد: در جهان امروز كه به عصر ارتباطات دیجیتال شهرت یافته است، نقش خبرگزاری ها و رسانه ها در گسترش صلح و دوستی میان ملت ها انكارناپذیر است.
به گزارش ایرنا در این كنفرانس دو روزه در خصوص كریدور اقتصادی چین -پاكستان (CPEC)، ارتباطات رسانه ای، چالش های خبرگزاری ها و نقش خبرگزاری ها در عصر دیجیتال و همكاری متقابل تبادل نظر می شود.
آساق**6125**1663**